1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. KARADAĞ BAŞKA BAHARA
KARADAĞ BAŞKA BAHARA

KARADAĞ BAŞKA BAHARA

Lefke Türk Spor Kulübü önümüzdeki sezon kendi sahası olan ve Karadağ olarak bilinen 16 Ağustos Stadı’nda maç yapma ümitlerini tamamen yitirdi. 2012 yılının sporda atılım yılı olacağı her fırsatta dile getirilmesine rağmen, olumsuz sonuçlanan projele

A+A-

 

 

Lefke 16 Ağustos Stadı’nda yeni sezonda maç yapma ümitleri günden güne azalıyor. Hatalı yerleştirilen su sistemi, ekilen çim tohumlarının bozuk olma olasılığı sonrası yer yer boşluklar oluşan sahanın sezona yetişmemesi gündemde

 

Bir buçuk yıldır direnaj ve sulama sistemi konusunda ciddi yatırımlar yapılan ve Karadağ Stadı olarak da bilinen statta, zeminin tekrardan yeşerebilmesi için sulama sisteminin sökülmesi gerekiyor. Bu da yeniden maliyet ve zaman kaybı anlamına geliyor

 

Haldun Oktay

 

Lefke Türk Spor Kulübü önümüzdeki sezon kendi sahası olan ve Karadağ olarak bilinen 16 Ağustos Stadı’nda maç yapma ümitlerini tamamen yitirdi. 2012 yılının sporda atılım yılı olacağı her fırsatta dile getirilmesine rağmen, olumsuz sonuçlanan projelerden bir tanesi de Karadağ Stadı oldu. Yusuf Kaptan Sahası’nın sentetik zemine kavuşturulması projesinde yasal prosedür izlenmediği için, görkemli bir temel atma töreni yapılmasına rağmen çalışma durdurulmuştu. Mağusa Dr. Fazıl Küçük Stadı’nın 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı sonrasında çimlendirme çalışmalarının yapılacağı belirtilmesine rağmen bugün saha zemini kurudu, toprak ön plana çıktı. Son olarak çağdaş bir stat olması için bir buçuk yıldır çalışmalar yapılan Lefke 16 Ağustos Stadı, yanlış çalışmalardan nasibini aldı.

 

SULAMA VE EKİM HATASI

Spor Dairesi Güzelyurt amiri Süleyman Kıbçak ve Lefke Türk Spor Kulübü Başkanı Yıltaç Mükellef dün statta incelemeler yaptı. Yıltaç Mükellef başta zemine yerleştirilen sulama sistemi olmak üzere ekim aşamasında da birçok hata olduğu konusunda Süleyman Kıbçak’ın dikkatini çekti. Sahada yapılan incelemede bazı fıskiyelerin hatalı yerleştirildiği ve bu yüzden sahaya eşit bir şekilde su dağıtımının olmadığı gözlemlendi. Su alan bölgelerde kısmen de olsa çimin yeşerdiği diğer bölgelerde ise yeşeren çimlerin susuzluk yüzünden kuruduğu ortaya çıktı.

 

MÜKELLEF: “BU YIL KARADAĞ’DA MAÇ YAPILMAZ”

Çimlerin gerektiği gibi yeşermemesi konusunda ortaya atılan diğer bir iddia ise tohum seçiminde gerekli özenin gösterilmemesi oldu. Ekilen çimlerin bozuk olma ihtimali ise diğer bir eleştiri konusu. Bu gelişmelerin ardından Yıltaç Mükellefin “bu yıl Karadağ’da maç yapılmaz” diyerek stattan üzgün bir şekilde ayrıldı.

 

SULAMA SİSTEMİNİN SÖKÜLMESİ, ZAMAN KAYBI

Çim sahaların ekimi ve bakımı konusunda bugüne kadar sınıfta kalan Spor Dairesi bir kez daha geçerli not alamadı. Karadağ Stadı’na yaklaşık bir yıldır çok ciddi yatırımlar yapıldı. Özellikle zeminin drenaj  ve sulama sistemi konusunda büyük paralar harcandı. Gelinen noktada sulama sisteminin sökülüp yeniden döşenmesi gerekmekte. Bu da tekrardan maliyet ve zaman kaybı demek.

 

ŞAŞKINLIK HAKİM

Geçen yıl cezası ve son dönemde stadın bakımı nedeniyle tüm maçlarını dışarıda oynamak zorunda kalan Lefke’de bu gelişmeler sonrasında tam bir şaşkınlık yaşanıyor. Başkan, yönetim kurulu üyeleri ve futbolcuların kızgınlığı ise net bir şekilde görülüyor.  

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 604 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler