1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. KARADA SONDAJ AB'YE ŞİKAYET EDİLECEK
KARADA SONDAJ ABYE ŞİKAYET EDİLECEK

KARADA SONDAJ AB'YE ŞİKAYET EDİLECEK

Güney Kıbrıs Dışişleri Bakanı Erato Kozaku Markulli, KKTC’de başlayan sondaj çalışmalarıyla ilgili AB’deki 26 ortağına mektup gönderiyor.

A+A-

 

Güney Kıbrıs Dışişleri Bakanı Erato Kozaku Markulli, KKTC’de başlayan sondaj çalışmalarıyla ilgili şikâyette bulunmak için, BM Güvenlik Konseyi’nin 5 daimi üyesi ile Rum tarafının AB’deki 26 ortağına mektup gönderiyor.

Rum radyosu RİK’in haberine göre, KKTC’deki sondajla ilgili olarak uluslararası toplumdan herhangi bir tepki gelip gelmediğinin kendisine sorulması üzerine Markulli, “daha çok erken, 24 saat geçti ve hemen sonuç bekleyemem” şeklinde konuştu.

Habere göre Güney Kıbrıs’ta temaslarda bulunmakta olan Andorra Dışişleri Bakanıyla görüşmesinden sonra açıklama bulunan Markulli, sözde “Kıbrıs Cumhuriyeti’nin egemenlik hakları aleyhindeki yasadışı faaliyetin” şikâyet edilmesi için, BM Güvenlik Konseyi’nin 5 daimi üyesi ile AB’nin geriye kalan 26 üyesine mektup gönderilmesi amacıyla bugün direktif verdiğini söyledi.

Habere göre Markulli, “Bu faaliyetlerin, Türkiye’nin AB’ye katılım süreci açısından sahip olacağı kötü etkilerin de gönderilecek olan mektuplarda vurgulanacağını” belirtti.

Bu haber toplam 753 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler