1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. 'KARA ALTIN'IN DÜŞÜŞÜ…
KARA ALTININ DÜŞÜŞÜ…

'KARA ALTIN'IN DÜŞÜŞÜ…

Ülkenin değeri olan zeytin üretiminde gerileme yaşanıyor. Birçok üretici bu yıl üretimin yetersiz olduğu noktasında birleşti. Mesarya bölgesindeki zeytin üreticileri, bu yıl yeterli yağmurun olmamasından dolayı yıllık rekoltenin düşük olduğuna vurgu

A+A-

 

Ülkenin değeri olan zeytin üretiminde gerileme yaşanıyor. Birçok üretici bu yıl üretimin yetersiz olduğu noktasında birleşti.

 

Mesarya bölgesindeki zeytin üreticileri, bu yıl yeterli yağmurun olmamasından dolayı yıllık rekoltenin düşük olduğuna vurgu yaparak, binlerce zeytin ve zeytin yağını kendi kullanımları için sağladıklarını dile getirdi.

 

Yeniceköy Bardak Zeytin Yağı Fabrikası işletmecisi Burhan Bardak, bu yıl hasılatın az olması ve piyasa olmadığı için ürünlerin üreticinin elinde kaldığını belirterek, kendilerinin de bir kilo zeytini 20 kuruşa sıktıklarını aktardı.

 

Kıbrıs Türk Zeytin ve Zeytin Ürünleri Üreticileri Birliği Başkanı Gazi Güney, rekoltenin 4’te 1 oranında düştüğünü belirterek, üreticinin artık çakısdes ve sofralık zeytin üretimine yönelmesi gerektiğine dikkat çekti.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1387 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler