1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. KAR UÇUŞLARI İPTAL ETTİRDİ
KAR UÇUŞLARI İPTAL ETTİRDİ

KAR UÇUŞLARI İPTAL ETTİRDİ

İstanbul'da etkili olan kar yağışı nedeniyle Türk Hava Yolları, iç ve dış hatlarda karşılıklı olarak toplam 190 uçuşunu iptal etti.

A+A-

 

 

İstanbul'da etkili olan kar yağışı nedeniyle Türk Hava Yolları (THY), iç ve dış hatlarda karşılıklı olarak toplam 190 uçuşunu iptal etti.

Alınan bilgiye göre, THY, İstanbul Atatürk Havalimanı'ndan yurt dışına yapılması gereken 54 dış hat, yurt içinde ise 41 iç hat seferini elverişsiz hava şartları nedeniyle karşılıklı olarak iptal etti. Karşılıklı seferler dikkate alındığında THY dış hatlarda 108, iç hat seferi de ise 82 seferini iptal etmiş oldu.

THY, kendi internet sitesinden yaptığı duyuruda, yolculardan, havalimanına gelmeden önce uçuşlarının güncel statülerini Çağrı Merkezi'nden (444 0 849) veya web sitesi üzerinden kalkış-varış uygulaması ile kontrol etmeleri istendi.

Duyuruda ayrıca, seferin iptal olması halinde, yolculara, mağdur olmamaları için havalimanına gelmeden önce yeni bir uçuşla ilgili Çağrı Merkezi'nden (444 0 849) onay almaları uyarısı yapıldı.

Yolcuların uçuşlarla ilgili güncel statüye mobil cihazlardan ''mobil.thy.com'' adresini kullanarak erişilebilecekleri belirtildi.

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 762 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler