1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. KAR-İŞ EYLEMİ KALDIRDI
KAR-İŞ EYLEMİ KALDIRDI

KAR-İŞ EYLEMİ KALDIRDI

SAAT: 17:00 Kamu Araçları İşletmecileri Birliği (Kar-İş), Milli Eğitim Gençlik ve Spor Bakanlığı’na bağlı öğrenci taşımacılığını durdurma eylemini kaldırdığını ve yarından itibaren ülke genelinde öğrenci taşımacılığının yapılacağını bildirdi. Mill

A+A-

 

 

SAAT: 17:00

Kamu Araçları İşletmecileri Birliği (Kar-İş), Milli Eğitim Gençlik ve Spor Bakanlığı’na bağlı öğrenci taşımacılığını durdurma eylemini kaldırdığını ve yarından itibaren ülke genelinde öğrenci taşımacılığının yapılacağını bildirdi.

Milli Eğitim Gençlik ve Spor Bakanlığı’na bağlı öğrenci taşımacılığı ödemelerinin yapılmadığı gerekçesiyle öğrenci taşımacılığını bu sabahtan itibaren durduran Kar-İş, gün içinde Maliye Bakanı Ersin Tatar ile yaptığı toplantıda mutabakat sağladı ve yarından itibaren taşımacılığa devam edileceğini açıkladı.

TAK muhabirinin Maliye Bakanı Tatar’dan aldığı bilgiye göre, Kar-İş heyetiyle yapılan toplantıda eylemin kaldırılması konusunda mutabakat sağlandı.

Tatar, eyleme neden olan ödemelerin cuma gününden itibaren 2012 bütçesinin açılmasıyla yapılacağını kaydetti.

Kar-İş Başkanı Fuat Topaloğlu da, Maliye Bakanı Tatar’ın ödemelerin cuma gününden itibaren yapılacağına dair teminatı üzerine eylemi kaldırdıklarını belirtti.

Topaloğlu, bu çerçevede üyelerinin öğrenci taşımacılığını yarından itibaren ülke genelinde yapacağını belirterek, mutabakatın tüm üyelerine basın yoluyla duyurulduğunu söyledi.

Topaloğlu, Maliye Bakanı Tatar’a duyarlılığından dolayı, Kar-İş üyelerine de eyleme desteklerinden dolayı teşekkür etti.

 


 

KAR-İŞ ÖĞRENCİLERİ TAŞIMADI

 

Kamu Araçları İşletmecileri Birliği (KAR - İŞ), Milli Eğitim Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın, “4 ayı aşkın bir süredir alacaklarını ödememesi ve bakanlığa 15 Ocak’ta verilen sürenin dolmasından” dolayı, bugün öğrencileri taşımadı.

KAR - İŞ üyelerinin ada genelinde 5 bin öğrenciyi taşıdığını belirten KAR - İŞ Başkanı Fuat Topaloğlu, “kendilerinin aylardır gerekli fedakarlığı gösterdiklerini ancak hükümetin verdiği sözü tutmadığını” ve alacaklarını tahsil edemediklerini söyledi.

Topaloğlu, bugün bir toplantı gerçekleştireceklerini, eylemlerinin durumunun hükümetin alacağı tutuma bağlı olduğunu kaydetti

 

Bu haber toplam 875 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler