1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. Kar hikayesi -2-
Kar hikayesi -2-

Kar hikayesi -2-

Özet: İki çift bir dağ motelinde karşılaşmış, karların içinde gezintiye çıkmışlardı. Birden derenin içinden bir ses gelir… Derenin içinde neredeyse karlardan görünmeyecek durumda bir adamın yüzünü ve yardım isteyen elini gördüler. İndiler derenin

A+A-

 

 

 

Özet: İki çift bir dağ motelinde karşılaşmış, karların içinde gezintiye çıkmışlardı. Birden derenin içinden bir ses gelir…

Derenin içinde neredeyse karlardan görünmeyecek durumda bir adamın yüzünü ve yardım isteyen elini gördüler.

İndiler derenin içine, ne olduğunu merak ettikleri adamı çıkardılar karların içinden ve yardımlaşarak onu kaldıkları kulübelere götürdüler. Bunu yaparken neden böyle bir davranış içinde, yardımlaşarak ve ne olup bittiğini merak etmeden yaptıklarını anlamadılar.

Anlamak için de uğraşmadılar zaten… Taa ki yaralı olarak taşıdıkları adamın kendine geldiği dakikaya kadar… İşte o zaman başında bekliyorlardı ve sordular;

Neler oldu? diye…

Anlatacağım, siz ne olduğunun farkında değilsiniz çünkü…

Bu sözleri çok anlamlı gelmedi adamın. İyice kendine gelmesi için beklediler. Şömine ateşinde biraz ısıttılar, sıcak bir şeyler içirdiler.

Daha önce birbirlerine ‘nereden tanışıyoruz acaba’ diye bakan iki çift, adamın anlattıkları karşısında şok yaşadılar. Birbirlerini tanıyorlardı çünkü küçük yaşlarda dördü de başkalarıyla birlikte bir projenin içinde yer alıyorlardı. Yaşları belki 10-12 iken bir yerde eğitilmişlerdi. Şimdiye kadar kullanmadıkları eğitimde elde ettikleri becerileri karlar altındaki adamın ortaya çıkmasıyla kullanmak durumunda kalacaklardı artık. Ve şimdi tanış gibi bakıp birbirlerini hatırlamamanın nedeni beyinlerin yıkanmasıydı. Yine beyinlerine yerleştirilen chip’ler onların bundan önceki ve sonraki hayatlarını yönetiyordu. Yani birbirlerini bulmaları, aşık olmaları, evlenmeleri ve şimdi bir dağ motelinde buluşmaları hep bu yönlendirmenin sonucuydu.

Kar altında buldukları adam, onlara ne olduklarını, nasıl olduklarını, bundan sonra ne yapmaları gerektiğini ve önlerindeki görevi bildirmek için oradaydı.

Peki neden kar altında bulunmuştu? Neden kurtarılmayı beklemişti?

O da bir denemeydi? Küçük yaşlarda eğitilen öğrencilerin çağrılara! uyup uymadıkları yönünde bir deneme yapılmıştı.

İşte buraya kadar olanlar bu çerçevede açıklanabilir. Şimdi önemli olan bundan sonra ne olacağıydı? Ali-Ayşe çifti ve motelde karşılaştıkları ortak geçmiş ve geleceği olan diğer çift her ne kadar robotsal bir hayat yaşasalar da anlatılanlar karşısında yine de insani tepkiler verdiler. Kızdılar, bağırdılar, kırdılar, döktüler. Beyinlerine gelen emirlere karşı durmak isteseler de bunu yapamadılar, adamın onlara vereceği görevi beklediler.

Yok, adam öldürmek değil ama dolaylı olarak adam öldürmeye kadar gidecek bazı eşyaların veya evrakların kuryeliği görevi gibi işler önlerindeki birkaç yıl sürecek bir dönem başlattı. Motelde karşılaştıkları çifti bir daha görmedi Ali ile Ayşe… Onları görmediler ama gittikleri, kaldıkları yerlerde herkese artık kuşkuyla baktılar. Tanıdık gelse de simalar, hiç üzerinde durmadılar. Bir anlamda batan hayatlarını daha da batak yapacak başka simaları hayatlarına sokmamaya çalıştılar. Hoş, böyle bir duruma başkaları da izin vermezdi zaten!..

Hayatları çok farklıydı artık… Ne sabah gidilen, akşam dönülen bir işleri, ne Ali’nin sürpriz organizeleri, ne eşler, ne dostlar… Herşeyden soyutlanmış bir yaşam… Güven duygusunun yokluğu, hep kuşkuyla yaklaşmalar, sürekli bir kaçış ve saklanma… Ayşe, Ali’ye dayıyor sırtını, Ali ise Ayşe’den alıyor sıcaklığı… Güven ve sıcaklık… Ne kadar olabiliyorsa…

İşte o olabilirlik de uzun sürmedi…

-devamı haftaya-

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1071 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler