1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. KAPTAN'DAN ÖZKARDAŞ'A TEPKİ
KAPTANDAN ÖZKARDAŞA TEPKİ

KAPTAN'DAN ÖZKARDAŞ'A TEPKİ

KTAMS Başkanı Ahmet Kaptan, yaptığı yazılı açıklamada, Kamu-Sen Başkanı Mehmet Özkardaş’a yönelik eleştirilerde bulundu.

A+A-

 

 

KTAMS Başkanı Ahmet Kaptan, yaptığı yazılı açıklamada, Kamu-Sen Başkanı Mehmet Özgardaş’a yönelik eleştirilerde bulundu.

 

Kaptan’ın açıklamasının tam metni şöyle;

 

                                              

 

“11 Ekim Salı günü Kamu-Sen Başkanı Mehmet Özkardaş’ın yerel bir gazetede kamudaki mesai saatleri ile ilgili çıkan habere karşılık yaptığı açıklama tam bir aymazlık ve sendikal hareketi bölmeye yönelik bir açıklamadır.

 

İşbirlikçi UBP Hükümetinin saldırılarını emekçilerin üzerine yoğunlaştırdığı, çalışanları ve emekçileri derinden etkileyecek, Kıbrıslı Türkleri ada üzerinden yok edecek yasaları meclise getirdiği bu günlerde Kamu-Sen başkanı Sn. Özkardaş’ın sendikamızı hedef alarak yaptığı açıklama yavuz hırsız ev sahibini bastırır misali başkanı olduğu Kamu-Sen sendikasını öne çıkarmaya çalışması nafile bir çabadır.

        

KTAMS’ın ne böyle bir habere ne de Sn. Özkardaş’ın dediği gibi lojistik desteğe asla ihtiyacı olmadı olamaz da. KTAMS gücünü çalışanlardan yana ortaya koyduğu ilkeli ve doğru çalışmaları sayesinde gösterdiği duruşuyla üyelerinden ve toplumun tümünden almaktadır. Söz konusu yazısında Sn. Özkardaş “haberi yapanların da parti rozetinden ve etkisinden kurtularak kendi partisine tabi olmayan örgütlerin mücadelesine de saygı duyarak, araştırarak, doğru haber yapmasını da istememiz sanırım bizim en doğal ve yasal hakkımızdır” diyor.

        

Bir defa Kamu-Sen başkanı Sn. Özkardaş da bilecek ve herkes de bilecek ki KTAMS hiçbir zaman tarihinde ne bir siyasi partinin arka bahçesi olmuş ne de  siyasi bir partiye tabi olmuştur. Sn. Özkardaş bir gazetede yayınlanan haberle ilgili sendikamıza saldırırken şunu da hiç unutmaması gerekir. Tarihin çöplüğü sarı sendikalarla doludur. Kamu-Sen sendikası sendikal platformdan ayrılırken ortaya koyduğu hareketi ve sendikal birliği bozan tavrı da daha dün gibi belleklerimizdedir. Kamu-Sen platformdan ayrılırken tam bir sarı sendika örneği sergilemiş işbirlikçi UBP hükümetinin ayrılıkçı politikalarına hizmet etmiştir. 19 Nisan seçimlerinde Kamu-Sen Başkanı Sn. Mehmet Özkardaş’ın UBP’nin çalışanlara  verdiği yalan vaadleri daireleri dolaşarak çalışanlara anlatarak UBP’ye destek çıktığını da hiç kimse unutmamıştır.

        

Son olarak şunu da açıkça ifade etmek istiyoruz ki bundan sonra bu gibi mesnetsiz ve sendikal birliği zedeleyici açıklamalara karşı nereden gelirse gelsin suskun kalmayacağız. Bizim daha yürüyecek çok yolumuz verilecek çok kavgamız var. Biz işçi sınıfının enternasyonal dayanışması içinde sınıf temelinde mücadelemizi bizim gibi düşünen ve hareket eden diğer dost ve kardeş sendikalarla  sürdürmeye devam edeceğiz. Gerisi laftan öteye geçmez.”

 

                  

                                                                                             

                  

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 688 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler