1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. KANTARA’DA FORMULA 3 SESLERİ
KANTARA’DA FORMULA 3 SESLERİ

KANTARA’DA FORMULA 3 SESLERİ

Nethouse Kantara Tırmanma Yarışı’nda bir ilk yaşanacak

A+A-

 

 

 

 

Kıbrıslı Türk Pilot Deniz Ali ve İngiliz Profesyonel Yarışçı Andy A.’nın kullanacağı Formula 3 araçlar, Nethouse Tırmanma Yarışması’nda birincilik şansı arayacak

 

Kuzey Kıbrıs Turing ve Otomobil Kurumu (KKTOK) tarafından düzenlenen Nethouse Tırmanma Yarışı’nda bir ilke imza atılacak. Formula 3 yarış arabaları ilk kez ülkemize gelecek.

Nethouse Networks şirketinin sponsorluğunda 26 Ağustos 2012 Pazar günü Kantara’da gerçekleştirilecek olan Nethouse Tırmanma Yarışması’nda iki tane Formula 3 aracı da yarışacak.

Kıbrıslı Türk Pilot Deniz Ali ve İngiliz Profesyonel Yarışçı Andy A.’nın kullanacağı Formula 3 araçlar, Nethouse Tırmanma Yarışması’nda birincilik şansı arayacaklar.

Liderliğini Ahmet Şevketoğlu’nun elinde bulundurduğu KKTC 2012 Tırmanma Şampiyonası öncesinde heyecan gitgide artarken; lider Ahmet Şevketoğlu, Ömer Yıldız ve İbrahim Yücebaş’ın şampiyonluk heyecanı, Formula 3 pilotları ile ikiye katlandı.

Yaklaşık 15 aracın birincilik şansı arayacağı yarışmada, KKTC Honda Kulübü ile KKTC Subaru Kulübü de çeşitli şovlar sergileyecekler.

Saat 14:00’da başlayacak olan yarışma, bir antrenman ve 2 yarış turu olacak şekilde yarışçılar 3 kez Kantara semalarına tırmanacaklar.

Büyükkonuk Belediyesi, seyircilerin özel hazırlanmış seyir alanına taşınmasını sağlayacak.

Tırmanma yarışı konusunda hummalı bir çalışma içerisine giren Büyükkonuk Belediyesi, start alanı kenarındaki otoparktan alacağı ralli severleri, Seyir Özel Etaplarına otobüslerle taşıyacak.

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 422 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler