1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. KANSER HASTALARI ZOR DURUMDA
KANSER HASTALARI ZOR DURUMDA

KANSER HASTALARI ZOR DURUMDA

Kanser Hastalarına Yardım Derneği Bakanı Raziye Kocaismail, her geçen gün artan kanser hastalarına dikkati çekerek derneğin mali olarak zor günler geçirdiğini açıkladı.

A+A-

 

Kanser Hastalarına Yardım Derneği Bakanı Raziye Kocaismail, her geçen gün artan kanser hastalarına dikkati çekerek derneğin mali olarak zor günler geçirdiğini açıkladı.

Derneğin Ledra Palas’taki yeni binasında basın toplantısı düzenleyen Dernek Başkanı Raziye Kocaismail, 3-4 aydır derneğin gidişatıyla ilgili yetkililere bilgi verdiklerini, bu doğrultuda siyasi partileri de ziyaret ederek durumu anlattıklarını söyledi.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Şerife Ünverdi’nin kendilerine yeni bir umut kapısı açtığını anlatan Kocaismail, “Bundan böyle sigorta emeklileri de bankalarına talimat vererek her ay maaşlarından belirledikleri miktarları derneğimize aktarabilecek” dedi.

Kocaismail, ayın 27’sinden itibaren bankalara dağıtacakları formları sigorta emeklilerinin doldurarak, bundan böyle maaşlarından kendi belirledikleri miktarın banka tarafından dernek hesabına aktarılmasını sağlayabileceklerini söyledi.

Bunun yanı sıra, her yıl artan kanser vakalarına hizmet vermekte her geçen gün zorlandıklarını dile getiren Kocaismail, derneğin rutin hizmetlerini yerine getirebilmek için ayda 106 bin TL’ye ihtiyaç duyduklarını belirtti.

Derneğin her ay isteyen kamu çalışanlarının maaşlarından yapılan kesinti, fitre ve dernek organizasyonlarından gelir elde ettiğini anlatan Kocaismail, geçen yıl Somali’ye ve Van’daki depremzedelere yardım yapılması nedeniyle fitre toplayamadıklarını organizasyonların gelirlerinin de 6 yaşındaki bir çocuk için kullanıldığını ifade etti.

Kocaismail, KKTC halkına çağrı yaparak 7 binin üzerinde kanser hastası olduğunu ve her geçen gün bu sayının arttığını belirterek, tüm yardım taleplerini karşılayabilmek için desteğe ihtiyaçları olduğunu ve yardım beklediklerini derneğin zor günler geçirdiğini belirtti.

Dernek çalışanlarının ellerinden geleni yaptıklarını ve ihtiyacı olan herkese yetişebilmek için uğraştıklarını ifade eden Kocaismail, görevlerini hakkıyla yerine getirmek ve herkese destek olmak için halkın desteğine ve katkısına ihtiyaçları olduğunu vurguladı.

Kocaismail, isteyen herkesin 4171’e boş mesaj atarak Telsim ve ya KKTCELL, derneğe 5 TL’e bağışta bulunabileceğini de hatırlattı

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 848 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler