1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. KANSAY ANISINA YARIŞTILAR
KANSAY ANISINA YARIŞTILAR

KANSAY ANISINA YARIŞTILAR

KKTC Halter ve Vucut Geliştirme Federasyonu’nun merhum sporcu Aras Kansay’ın anısına düzenlediği Ağırlık Şampiyonası başarıyla sonuçlandı.

A+A-

 

 

KKTC Halter ve Vucut Geliştirme Federasyonu’nun merhum sporcu Aras Kansay’ın anısına düzenlediği Ağırlık Şampiyonası başarıyla sonuçlandı.

Güzelyurt Kapalı Spor Salonu’nda düzenlenen, Milli Eğitim Gençlik ve Spor Bakanı Kemal Dürüst’ün de açılış seramonisine katıldığı Şampiyonaya yoğun katılım oldu.

Bakan Kemal Dürüst, açılışta yaptığı konuşmada, Federasyon Başkanı Taner Özdaş’ın şahsında tüm yönetici, hakem ve sporcuları dünyada giderek yayılan vucut geliştirme, halter, bilek güreşi, ağırlık ve fitness gibi alanda vermekte oldukları emekler için kutladı. Dürüst, özellikle vucut geliştirme ve bilek güreşi dallarında yurt dışında elde edilen başarılı sonuçların gelecek için umut verdiğini belirterek “ her spor dalı gençlere daha sağlıklı bir gelecek yaratmak adına önemlidir” şeklinde konuştu.

Açılış etkinliğinde konuşan Federasyon Başkanı Taner Özdaş, Aras Kansay’ın ağırlık dallarında şampiyonlukları bulunan, düzgün, yüreği sevgiyle dolu sportmen yaratılışlı bir arkadaşları olduğunu, erken yaşta aralarından ayrılmasına üzüldüklerini ancak anısını yaşatmak için federasyon olarak şampiyona düzenlediklerini ve bunu her yıl tekrarlayacaklarını vurguladı. Özdaş sözlerini tamamladıktan sonra Bakan Dürüst’e halter, vucut geliştirme, bilek güreşi, ağırlık ve fitness spor dallarına vermekte oldukları destek nedeniyle Federeasyon adına anı plaketi tekdim etti. Konuşmalardan sonra başlayan Şampiyonada dereceler şöyle:

 

Şampiyonlar şampiyonu

Göksal Osmanoğulları

Deadlift -80 kg

1-Mehmet Akdeniz 2-Nuri Kalkan 3-Göksal Osmanoğulları

Deadlift +80 kg

1-Bülent Özkızıldağ 2-Kadir Marangoz 3-Gürsel Tansel

Squat -80

1-Göksal Osmanoğulları 2-Nuri Kalkan

Squat +80 1-Ertay Paşa 2-Bülent Özkızıldağ 3-Kadir Marangoz

Bench Press -80 1-Göksal Osmanoğulları 2-Nuri Kalkan

Bench Press +80 1-Ertay Paşa 2-Kadir Marangoz 3-Mustafa Turgut

 

Bayanlar

Deadlift

1-Derya Demirci

Squat

1-Derya Demirci

Bench Press

1-Derya Demirci

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 533 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler