1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. Kanlı'nın uygulaması düşündürücü!..
Kanlının uygulaması düşündürücü!..

Kanlı'nın uygulaması düşündürücü!..

BRT müdürü Özer Kanlı, personelin mesai saatlerine uymamasına ilginç bir çözüm bulmuş! BRT kapısını kilitleme! Saat 15.30'dan önce BRT'den çıkılmaması için başlatılan bu uygulama önceki gün yapıldı. Saat 15.10 sıralarında haber takibi için çıkmak isteyen

A+A-

 

 

BRT müdürü Özer Kanlı, personelin mesai saatlerine uymamasına ilginç bir çözüm bulmuş! BRT kapısını kilitleme! Saat 15.30'dan önce BRT'den çıkılmaması için başlatılan bu uygulama önceki gün yapıldı.  Saat 15.10 sıralarında haber takibi için çıkmak isteyen muhabir ve kameramanlar ise uzun araç kuyruğuyla karşılaşınca şaşırmış!

Ne oldu diye sorarken anlaşılmış ki Özer Kanlı, çalışanlar erken kaçmasın diye kapıdakilere kesin talimat vermiş; "Açmayın."

Kapılardakilerde Kanlı’nın bu talimatını uygulamış ve saat 15.30 olunca kapı açılmış.

 


UBP vekillerinin büyük AYIBI!..

“Vatan, millet, şehit” söylemlerini diline dolayan UBP Vekilleri geçtiğimiz gün büyük bir ‘ayıba’ imza attı. Türkiye’ye yaranmak için yapmadıklarını bırakmayan vekiller, 18 Mart Çanakkale Şehitleri Anma Günü’nü unuttu.

Güzelyurt’ta gerçekleşen törenlere hiçbir UBP’li bakan, milletvekili ve Parti yetkilileri katılmadı, çelenk dahi göndermedi. Güzelyurt Belediye Başkanı Mahmut Özçınar tek katılımcı olurken, şehitliğe Güzelyurt Belediyesi adına çelengini koydu.

Ertesi gün yani, 19 Mart’ta bu kez Gaziveren Şehitleri’ni Anma Günü düzenlendi. Hatalarını anlayan  UBP’li bölge vekilleri tüm kadro ordaydı, Bakan Kemal Dürüst’te dahil…

Ancak bu kez töreni sunan kişinin sürekli Gaziveren Şehitleri’ni Anma Günü yerine Çanakkale Şehitleri’ni Anma Günü olarak programı sunması Gaziveren köylülerin tepkisini topladı.

 


Hava tüfeklerine tepki!..

Gönyeli Baraj Bölgesi’nden arayan bir teyze hem ağladı, hem de tepkisini dile getirdi. Sokakta bulduğu köpeğe sahip çıkan, ona çocuğu gibi bakan teyze, geçtiğimiz gün köpeğinin keyifsizliği üzerine veteriner çağırmış ve köpeğinin vurulduğunu öğrenmiş.

Bölgede birçok kişide hava tüfeği bulunduğunu ve bilinçsizce ateş açıldığını söyleyen teyze, “Bunlar nasıl bir vicdan taşıyorlar?” diyerek isyan etti.

 


 

Kurbanlarla köşe kapmaca

 “İktidara talip olurken, ülkedeki sorunları ve yurttaşın huzursuz olduğu sebepleri ortadan kaldırmayı taahhüt edenler, verdiğiniz sözlerin arkasında olun artık!
Seçmenin oyunu alıp verdikleri sözleri yerine getiremiyorlarsa, getiremeyeceklerse kabul edip havlu atsınlar.
Güvenmiyoruz!
Güney komşumuz neyin hazırlığını yapıyor, biz ne ile uğraşıyoruz.
Neler oluyor bize?
Hangi oyunların kurbanı oluyoruz?
Razı değilim!
Kurban olmayacağım!”

 

ÇİĞDEM DÜRÜST

 


Hesap verme kültürü yoksa...

 

 “Tüp gazın fiyatı 36.5 TL’den 40 TL’ye yükseltildi.

Tepkilerin ardından 37 TL’ye geriletildi.

İki gün içinde oldu bunlar.

Sormazlar mı?

Ne olduydu da üç buçuk TL zam yaptınız?

Ve ne oldu da 40 TL’den 37 TL’ye geri vites attınız.

Haaaa, amacınız önce zam yapıp sonra fiyatı geriletip güya fiyat indirimi yaptınız mesajını vermekse, ŞARK KURNAZLIĞINA ne sözüm olabilir ki?”

 

HASAN HASTÜRER

 


 

Memurlar, kadınlar ve toplumsal manifesto

 

“Kadayıfın altı da artık kızarmak” üzere…

Siyasi iktidar, halkı irrite edecek, rencide edecek, daha da öfkelendirecek “icraatlarını” ardı ardına sıralamaya başladı.

Seri zamlardan, yeni makam arabalarına;

Petrol dolum tesisinden, “özelleştirme” meselesine kadar…

Ve hayatı çekilmez hale getiren, yaşam kalitesini düşüren pek çok “icraata” tanık oluyoruz toplum olarak…

Artık güçlü bir siyasi önderliğin devreye girmesi kaçınılmazdır.

Parti ismi zikretmek gerekmez siyasi önderlik anlamında…

Bir parti de olabilir - ki en isabetlisi budur - güçbirliği yapan partiler de…

Yeter ki, “artık çekin fişimi” dercesine halkı bunaltan, üstelik tozpembe tablolar çizip toplumla adeta dalga geçen bu siyasi iktidarın üzerine yürünebilsin.”

 

ALİ TEKMAN

 

 


 

“KFC Ledras'da birebir gözlemlenmiştir ki kapıdan giren 10 müşterinin 8’ini KKTC yaşayıp öğlen yemeği için Avrupa'ya giden Türkler oluşturmaktadır.

Gürcan Topukçu’nun profilinden

 

***

“Gene bu Başbakan Türkiye'ye gitti. İnşallah 7.5-8 hikayesine benzer bir dalga olmaz da inşallah yoksa gene hedefimiz şaşıp b uyandan geçirtmek isdekikleri yasaları geçirirler.”

Turgut Çalıcı’nın profilinden

 


 

 “Son zamanlarda bilgime geldiği kadarıyla Petrol Dolum Tesisi’nin yapılacağı bölgede eski medeniyetlerin kalıntıları da olduğu ortaya çıkmıştır. Hükümet bu durumu değerlendirecektir diye düşünüyorum”

Derviş EROĞLU (Cumhurbaşkanı)

 


 

“Normal izin, idari izin, mazeret izni, hastalık raporu kabul edilmeyecek. Çalışanlar rutin işler yanında elzem görülen işlerde özellikle ot temizliği gibi işlerde de çalıştırılacak.”

LTB


 

 

FOTO YORUM

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1560 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler