1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. KANLI’DAN ELEŞTİRİLERE YANIT
KANLI’DAN ELEŞTİRİLERE YANIT

KANLI’DAN ELEŞTİRİLERE YANIT

Kanlı, BRTK’da “bir tabanları bulunmayan bazı kişilerin yalanlarla bezenmiş demeçler yayınlayarak” psikolojik harekat uygulamaya çalıştıklarını açıkladı

A+A-

 

 

Bayrak Radyo Televizyon Kurumu (BRTK) Müdürü Özer Kanlı, BRT’de “doğru, dürüst” çalışan personele en küçük bir laf dahi söylenmediğini ancak, yasalara, kurallara uymayanlara, BRT’yi arzuladıkları disiplinsizlikte, kendi siyasi bakış açıları ve keyfi durumlarına göre şekillenmiş bir yer haline getirip perişan etmeye çalışanlaraysa, BRTK‘nin genel çıkarları ve geleceği adına kendisi ve çalışma arkadaşlarının izin vermesinin mümkün olmadığını kaydetti.
Kanlı, TAK’a yaptığı yazılı açıklamada, BRTK’da “bir tabanları bulunmayan bazı kişilerin yalanlarla bezenmiş demeçler yayınlayarak” kendisine ve BRTK çalışanlarına psikolojik harekat uygulamaya, taciz yapmaya çalışmalarının BRT’deki gerçekleri değiştiremeyeceğini belirtti.
Kanlı, BRTK’de yetkili sendika olan Bayrak Radyo Televizyon Kurumu Çalışanları Sendikası (BAY-SEN) yöneticileri ve BAY-SEN’in BRTK Yönetim Kurulu’ndaki üyesi ile diğer yönetim kurulu üyeleriyle olduğu gibi uyumlu ve karşılıklı saygı, anlayış çerçevesinde, genelde Kıbrıs Türk Halkı, özelde BRTK ve BRTK çalışanlarının yararı için çalışmalarını sürdürdüklerini belirtti.
Kanlı açıklamasında şöyle dedi:
“BRTK’yi nereden aldığımız ve habercilik, programcılık bina, teçhizat, düzen disiplin, toplam kalite, verimlilik ve üretim açılarından daha iyi yerlere götürmekte olduğumuz bilinmekte ve personelimizin çok büyük çoğunluğu tarafından takdir edilmektedir. BRTK’de bir tabanları bulunmayan bazı kişilerin yalanlarla bezenmiş demeçler yayınlayarak bana ve BRTK çalışanlarına psikolojik harekat uygulamaya , taciz yapmaya çalışmaları, BRT’deki gerçekleri değiştiremez. BRTK , yayınları, hizmetleri, düzeni, disipliniyle örnek bir kurum olmalı ve sonsuza kadar yaşamalıdır. BRTK’da, doğru dürüst çalışan hiç bir personele hiç bir nedenle en küçük bir laf dahi söylenmedi, söylenemez.
Ne var ki yasalara, kurallara uymayanlara BRT’yi arzuladıkları disiplinsizlikte, kendi siyasi bakış açıları ve keyfi durumlarına göre şekillenmiş bir yer haline getirip perişan etmeye çalışanlara ise BRTK’nin genel çıkarları ve geleceği adına ben ve çalışma arkadaşlarımın izin vermesi mümkün değildir.”

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 645 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler