1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. KANER: CİDDİYETLE TAKİP EDİLMELİ
KANER: CİDDİYETLE TAKİP EDİLMELİ

KANER: CİDDİYETLE TAKİP EDİLMELİ

Yenciami Ağdelen Kulubü Başkanı Kaan Kaner son zamanlarda futbolumuzda ortaya atılan şike iddialarına yönelik olarak Federasyonu göreve çağırdı. Şikenin futbolumuzu kemiren bir olgu olduğunu belirten Y.A.K Başkanı Kaner, ülkemizde son dönemlerde futbola

A+A-

 

 

Yenicami Ağdelen Kulübü başkanı Kaan Kaner gündemin zirvesine oturan şike iddialarına yönelik federasyonun ciddi tedbir alması gerektiğini söyledi. Hukukun gerekleri yerine getirilmezse başıboş ortamın devam edeceğini söyleyen Kaner, yönetim kurulunun hakemlere yönelik yaptığı açıklamaları incelemeden gerçek dışı olarak nitelendirmesi hem kendilerini hem de hakemleri yıpratacağını belirtti


Yenciami Ağdelen Kulubü Başkanı Kaan Kaner son zamanlarda futbolumuzda ortaya atılan şike iddialarına yönelik olarak Federasyonu göreve çağırdı.

Şikenin futbolumuzu kemiren bir olgu olduğunu belirten Y.A.K Başkanı Kaner, ülkemizde son dönemlerde futbola bir kaosun hâkim olduğunu belirterek, federasyonun artık bu iddialara karşı daha ciddi tedbir, önlem ve tahkikatlar yapması gerektiğinin, altını çizdi.

Hakem atamalarından, hakemlerin genel hal ve tavırlarına kadar masaya yatırılması gereken bir çok konu olduğunu da belirten Kaner, adil bir yarış olacaksa yanlışların ve doğruların tüm takımlara yönelik işlemesi gerektiğini de not eden Y.A.K başkanı, tüm kurumların işini daha ciddi ele almasını gerekliliğini belirtti.

 

“YA HUKUK İŞLEYECEK YA DA BU KAOS SÜRECEK”

Y.A.K olarak şike yasasının çıkarılmasına yönelik olarak daha önce yaptıkları önerilerin gelinen aşamada ne denli gerekli olduğunun anlaşıldığını belirten Kaner, ülke sporunda var olan eksik noktalardan birinin de şike konusunda ciddi yaptırımlar içeren yasanın eksikliği olduğunu da ifade etti. Daha önce gündeme gelen şike iddialarına yönelik olarak ciddi yaptırımlar uygulanamayışının bugün gelinen aşamanın yaratıcısı olduğunun bilinmesi gerekliliğini belirten Kaner “ya hukukun işlediği bir düzende yer alacağız ve bu başıboş ortam devamını sonlandıracağız ya da bu çürük yapı devam edecek” dedi. Kamuoyunun şunu bilmesinde fayda vardır ki Yenicami Yönetimi futbolun kangrenlerini de temizlemek için çalışacaktır ve bu doğrultuda gitmesi gereken her kim varsa da gidecektir. 

 

 “HAKEMLER CAMİALARINA YAKIŞIR OLMALI”

Federasyon başkanının yönetim kurulumuzun hakemlere yönelik olarak yaptığı açıklamaları incelemeden gerçek dışı olarak nitelendirmesi, Yenicami Kulübü olarak bizleri hakem camiasını daha da yıpratacak eylemlere itmektedir. Bizler tespiti yapılan ve birçok tanık gösterebileceğimiz olayları gündeme getirerek bu camiaya yakışmayan görüntülerin son vermesini istedikçe, adeta olanları hiç olmamış olarak kabul eden federasyon yönetimi bu tür görüntüleri onaylar pozisyona girmiştir. Hakem camiasında olan kişilerin giydikleri üniforma ve eşofmanlarda yer alan logoların camialarını temsil ettiğinin bir kez daha altını çizer, sahada gördüğünü çalabilen hakemlerin ancak etik değerleri güçlü, karakteri oturmuş ve dürüst kişiliklerle gerçekleşebileceğini de belirtiriz.  

 

 “FUTBOLCULAR SIRTINDAKİ FORMANIN DEĞERİNİ BİLECEK”

Gelinen aşamada ligin bitmesine 8 hafta kaldığını belirten Yenicami Başkanı Kaan Kaner, yönetim olarak ciddi bir değerlendirme yaptıklarını ve bugüne kadar futbolculara verdikleri her türlü taahhüdü yerine getirdiklerini belirterek, futbolcuların terlettikleri formanın değerini iyi bilmeleri gerektiğini belirterek, kişilerin gelip geçici olduğunu ama camianın kalıcı olduğunu herkesin bilmesi gerektiğini belirterek, futbolcuların kalan 8 haftada Yenicami formasını hak edip etmedikleri ve kendi geleceklerini de belirleyeceklerinin altını çizdi.

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 708 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler