1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. KAMU’YA ARTIŞ, ASGARİ ÜCRET’TE YATIŞ!
KAMU’YA ARTIŞ,  ASGARİ ÜCRET’TE YATIŞ!

KAMU’YA ARTIŞ, ASGARİ ÜCRET’TE YATIŞ!

Protokol Masası’nda kamu çalışanlarına eşit oranda maaş artışı için hemen hemen uzlaşıya varılırken, yıllardır değişmeyen Asgari Ücret içinse adım yok. Yaklaşık iki yıldır değişmeyen asgari ücretin yeniden belirlenmesi için işçi sendikalarını çağrı

A+A-

 

Protokol Masası’nda kamu çalışanlarına eşit oranda maaş artışı için hemen hemen uzlaşıya varılırken, yıllardır değişmeyen Asgari Ücret içinse adım yok.

Yaklaşık iki yıldır değişmeyen asgari ücretin yeniden belirlenmesi için işçi sendikalarını çağrılarına karşın, Hükümet kanadından asgari ücretin yeniden belirlenmesi için herhangi bir çalışma yok.

ÜNVERDİ:“KAMU’DA ARTIŞA OLUMLU BAKIYORUM… ASGARİ ÜCRET’TE HENÜZ YOK”

“Kamu çalışanlarına eşit maaş artışına olumlu bakıyorum” diyen Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Şerife Ünverdi, Asgari Ücret Tespit Komisyonu’nun çağrılmasının ise gündemde olmadığını belirtti.

YENİDÜZEN’in Asgari Ücret’le ilgili sorularını yanıtlayan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Şerife Ünverdi, Hükümet’in değerlendirmelerinin sürdüğünü, şu an için Asgari Ücret’le ilgili bir artışın netleşmediğini kaydetti.

YIL BİTİYOR ÇAĞRI YOK…

Yaklaşık iki yıldır değişmeyen asgari ücretin belirlenmesi için, bu yıl da henüz bir adım atılmadı. İşçi sendikalarının çağrılarına rağmen, Asgari Ücret Saptama Komisyonu’nun hükümet kanadından halen ses çıkmadı.

 2011 yılında hiç toplanmayan ve bir yılı aşkın süredir bin 300 TL olan asgari ücret, 2012 Ocak ayında yapılan son toplantıda ‘hiç’ artmayarak tarihin en düşük artışını almıştı.

Haberin ayrıntıları bugün YENİDÜZEN’de

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 926 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler