1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. KAMU YETERLİLİK SINAVI YAPILDI
KAMU YETERLİLİK SINAVI YAPILDI

KAMU YETERLİLİK SINAVI YAPILDI

Kamu Görevlileri Sınav Tüzüğü uyarınca Üst Düzey, Orta Düzey, Alt Düzey ve Ortaokul Düzeyi yeterlik sınavları, bugün Türk Maarif Koleji ve Şht. Hüseyin Ruso Ortaokulu’nda yapıldı. Geçici sınav sonucu listelerinin, yeterlik düzeyleri itibariyle http

A+A-

Kamu Görevlileri Sınav Tüzüğü uyarınca Üst Düzey, Orta Düzey, Alt Düzey ve Ortaokul Düzeyi yeterlik sınavları, bugün Türk Maarif Koleji ve Şht. Hüseyin Ruso Ortaokulu’nda yapıldı. Geçici sınav sonucu listelerinin, yeterlik düzeyleri itibariyle  http : // khk kamunet net adresinde bulunduğu belirtildi.

Kamu Hizmeti Komisyonu (KHK) Genel Sekreterliği’nden yapılan açıklamaya göre, Üst Düzey Yeterlik Sınavı’na 299 kişi, Orta Düzey Yeterlik Sınavı’na 475 kişi, Alt Düzey Yeterlik Sınavı’na 290 kişi ve Ortaokul Düzeyi Yeterlik Sınavı’na 9 kişi olmak üzere, tüm düzeylerdeki yeterlik sınavlarına toplam bin 73 kişi katıldı. Sınava katılanların aldıkları puanları gösteren listelerin, itiraza açık ve geçici listeler olup, 3 iş günü sonrasında kesinleştirileceği bildirildi.

Bin 73 kişinin katıldığı sınavda başarı oranı % 17,52

Sınavlar tek oturumda 09:00 - 10:15 saatleri arasında yapıldı.

 

Kamu Hizmeti Komisyonu Başkanlığı’nın bir süreden beri başlattığı, sınav sonrası süreçteki gelişmeleri an be an izleme olanağı veren “web monitörü” uygulamasının bu sınavlarda da uyguladığı kaydedilen açıklamada, şöyle denildi:

“Sınavın başlamasının hemen ardından, KHK Web adresindeki ana sayfada aktif yayına konan ‘Web Monitörü’, her kategorideki sınav sonuçlarının tahmini yayınlanma saatlerini ve iş akışındaki gelişmeleri gün boyu izleyenlerin bilgisine getirdi.

Herhangi ciddi bir teknik sorun çıkmaması nedeniyle, dört kategorideki sınav sonuçları makul sürelerde web monitöründen yayına verilerek ilgilenenlerin bilgisine sunuldu.

Tüm sınav kağıtlarının değerlendirmesi ve web sayfasından yayınlanması ö.s saat 15:55 tamamlanmıştır.

Yeterlik sınavlarında 60 ve üzeri puan alan kişilere belgeleri, 3 iş günlük itiraz süresinden sonra listelerin kesinleşmesiyle birlikte, Kamu Hizmeti Komisyonu Başkanlığı’ndan verilmeye başlanacaktır.”

 

 

 

 

Bu haber toplam 1350 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler