1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. KAMU TERFİ SINAVLARI İLE İLGİLİ AÇIKLAMA
KAMU TERFİ SINAVLARI İLE İLGİLİ AÇIKLAMA

KAMU TERFİ SINAVLARI İLE İLGİLİ AÇIKLAMA

Kamu-Sen:“Terfi listelerinde olmayan ancak terfi hakkı olanların sendikaya başvursun”

A+A-

 

 

“Terfi listelerinde olmayan ancak terfi hakkı olanların sendikaya başvursun”

 

Kıbrıs Türk Kamu Görevlileri Sendikası (Kamu-Sen), Kamu’da terfi sınavlarının Kumu Hizmeti Komisyonu tarafından bugünden itibaren yapılacağına işaret ederek, herhangi bir nedenle hazırlanan terfi listelerinde olmayan ancak terfi hakkı olanların sendikaya başvurması istendi.

Kamu-Sen Örgütlenme Sekreteri İzzet Türkmen tarafından dün yapılan açıklamada, terfilerin Kamu-Sen’in yoğun çabasıyla açıldığı ifade edildi.

Açıklamada, terfilerle ilgili yaşanan süreç aktarılarak, “Terfilerle ilgili yaşanılan süreç ve Daire bazında (liste) gelinen son nokta detaylı olarak sendikamız yönetim kurulu Üyesi ve kadın sorunları sekreteri Ayşe Özdemirağ tarafından hazırlanmıştır” denildi.

Yazılı açıklamada, Kamu-Sen’in saptayamadığı ve bir üst dereceye terfi etme hakkını kazandığı halde (son üç yılı kamuda kadrolu olmak üzere ilaveten en az 4 yıl daha herhangi bir statüde ve toplamda 7 yılı olanlar ve/veya ilk terfisinden bir yıl geçtikten sonra ikinci terfi için toplamda 14 yıl olanlar…) terfi kadrosunun açılması için müdürlüğünce yetki yazısı yazılmayanların 227 76 62 veya 228 05 04 telefon numaralarından Kamu-Sen’e ulaşması istendi.

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 545 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler