1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. 'KAMU TERFİ BEKLİYOR'
KAMU TERFİ BEKLİYOR

'KAMU TERFİ BEKLİYOR'

KTAMS; UBP Hükümetini, “attığı imzaya” sahip çıkmaya davet etti

A+A-

 

KTAMS; UBP Hükümetini, “attığı imzaya” sahip çıkmaya ve kamu çalışanlarının derece terfileri ile ilgili süreci başlatmaya davet etti.

KTAMS Başkanı Ahmet Kaptan, yaptığı açıklamada, kamu emekçilerinin özlük hakları için her şeyiyle mücadeleyi kendine görev bildiklerini ve derece terfileri ile ilgili sorun yaşayan tüm kamu çalışanlarının hakları için sonuç alınıncaya kadar mücadele edeceklerini belirtti.

Kaptan, “İktidara geldiği günden itibaren yalanlar üzerine siyaset yürüten işbirlikçi UBP hükümeti kamu çalışanlarına verdiği hiçbir sözü tutmamış ve sürekli olarak kamu emekçilerinin haklarını budamayı kendine ilke edinmiştir” iddiasında bulundu.

Kamuda yetkili ve örgütlü 2 memur sendikasıyla hükümet yetkilileri arasında imzalanan protokole göre kamu çalışanlarının 2011 yılı sonuna kadar derece terfilerinin yapılması ve mağduriyet yaşayan çalışanların mağduriyetlerinin giderilmesi gerektiğini ifade eden Kaptan,“Attığı hiçbir imzaya sadık kalmayan UBP hükümeti yine bu konuda da imzasının arkasında durmamakta ve çalışanları mağdur etmeye devam etmektedir” görüşünü ileri sürdü.

Bu haber toplam 742 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler