1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. KAMU- İŞ MEMNUN
KAMU- İŞ MEMNUN

KAMU- İŞ MEMNUN

KAMU-İŞ, dava zaferini kutladı 14 ay önce Süt Endüstrisi Kurumu’ndan durdurulan, Süt Endüstrisi Kurumu personelinin davalarının çalışanlar lehine sonuçlanması davayı açan KAMU-İŞ’e de sevindirdi. KAMU-İŞ Başkanı Sami Dilek yaptığı açıklamada

A+A-

 

 

 

KAMU-İŞ, dava zaferini kutladı

 

14 ay önce Süt Endüstrisi Kurumu’ndan durdurulan, Süt Endüstrisi Kurumu personelinin davalarının çalışanlar lehine sonuçlanması davayı açan KAMU-İŞ’e de sevindirdi. KAMU-İŞ Başkanı Sami Dilek yaptığı açıklamada çalışanları ve avukatı kutladı. İşte o açıklama:

14 ay önce Süt Endüstrisi Kurumu’ndan durdurulan, Süt Endüstrisi Kurum personelinin davaları bugün sonuçlanmıştır.

Kamu-İş tarafından açılan ve Avukat Şefik Aşçıoğulları tarafından savunulan dava, çalışanların lehine sonuçlanmıştır.

Süt Endüstrisi Kurumu’nun, yönetim kurulu kararı ile durdurulan çalışanların, durdurulma nedenleri Kamu Görevlileri Yasası’na ve Anayasa’ya aykırı bulunduğundan, işlerine geri dönme kararı alınmıştır. Bugüne kadar olan kayıplarının da kurum tarafından karşılanması mahkeme kararının özünü teşkil etmektedir.

Bu karar, çalışanlarımızın iş güvenceleri, işverenlerin iki dudağı arasında değil, mahkeme kararları ile korumaya alınmış olup, bundan sonra işten durdurulmaların olmayacağı işaretini vermektedir.

İktidarların değişmesi ile çalışanların her değişen iktidar tarafından işten durdurulma sancıları bu karar ile ortadan kaldırılmıştır.

Kamu-İş bu tür mahkeme kararlarının, haksızlığa uğrayan her üyesi için kullanacağını ve işten durdurulma tehlikelerini ortadan kaldırarak, mücadelesine devam edeceğini kamuoyuna duyurmaktadır.

Kamu-İş, mahkemenin adil bir şekilde almış olduğu kararı veren yargıca ve davayı savunan Avukat Şefik Aşçıoğulları’na teşekkür eder.

Sami DİLEK

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1150 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler