1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. KAMU İŞ HÜKÜMETTEN ‘TEDBİR’ İSTEDİ
KAMU İŞ HÜKÜMETTEN ‘TEDBİR’ İSTEDİ

KAMU İŞ HÜKÜMETTEN ‘TEDBİR’ İSTEDİ

Kamu - İş Genel Başkanı Sami Dilek, zamlar nedeniyle alım gücünün azaldığını kaydederek, Eşel Mobil sisteminin yeniden uygulamaya konulması gerektiğini belirtti

A+A-

 

 

Kamu - İş Genel Başkanı Sami Dilek, zamlar nedeniyle alım gücünün azaldığını kaydederek, Eşel Mobil sisteminin yeniden uygulamaya konulması gerektiğini belirtti.

 

Dilek yazılı açıklamasında, DPÖ verilerine göre, hayat pahalılığı endeksinin her geçen gün arttığını, akaryakıt ve diğer emtialara gelen zamlarla çalışanların alım gücünün azaldığını ve ülkede geçimin güçleştiğini kaydetti.

 

Dilek, eğitimde ve yakıttaki yüksek artışların, ülkedeki hemen hemen her aileyi vurduğunu savunarak, çok kısa sürelerde yakıta gelen ardı arkası kesilmeyen zamların, hayat pahalılığını yükselttiğini, enflasyon oranının çift rakamlara ulaştığını söyledi.

 

Çalışanların aldığı hayat pahalılığı tahsisatının, geçen yıl Eşel Mobil sisteminin durdurulması ve gerek döviz fiyatlarının artması ve gerekse yapılan zamların etkisiyle mutfaklarda deprem etkisi yarattığını öne süren Dilek, ilgili bakanlıkların ve hükümetin dar gelirli vatandaşların düştüğü sıkıntılara çare bulmaları ve tedbirler üretmeleri gerektiğini ifade etti.

 

Dilek, “İlk etapta Eşel Mobil sisteminin tekrardan uygulamaya konulması kısmı olarak çalışanların alım gücünü koruyacaktır. Hükümeti konu ile ilgili olarak çalışanların alım güçlerini korumaları için tedbir almaya davet ediyoruz” dedi.

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 709 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler