1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. KAMU-İŞ 23 YAŞINDA
KAMU-İŞ 23 YAŞINDA

KAMU-İŞ 23 YAŞINDA

Kamu-İş Genel Başkanı Sami Dilek 23. kuruluş yıldönümü dolayısıyla mesaj yayımladı

A+A-

 

 

Kamu İşçileri Sendikası (Kamu-İş) Genel Başkanı Sami Dilek, sendikanın geride bıraktığı 23 yılda yaptıklarını “gurur kaynağı” olarak nitelendirerek “Kamu-İş sendikal hakların, demokrasi, adaletin ve insan haklarının teminatı olacaktır” dedi.

 

Dilek, Kamu-İş’in 23. kuruluş yıldönümü dolayısıyla yayımladığı mesajda, geride bırakılan 23 yılda sendikanın, üyelerinin ve tüm çalışanların demokratik, sendikal ve ekonomik haklarını korumakla görev aldığı ve genel haklarını daha da ileriye götürmek için bir misyon üstlendiğini belirterek, insan haklarına, sendikal özgürlüğe, demokratik örgütlenme kurallarına ve adalete önem verdiklerini anlattı.

 

Sendikanın, çağdaş sendikacılığı yakalamak için yurt içinde ve dışında genel sendikacılık eğitimine de önem verdiğini ifade eden Dilek, “Dünyada sendikacılığın son derece bilimselleştiği ve bizlerin de onlara paralel bir şekilde davranış içerisine girdiğimiz bu süreçte devlet ve işverenlerimiz de aynı çalışmalar içerisinde demokratikleşme sürecinde olmalıdırlar” dedi.

 

Kamu-İş’in kuruluşundan bugüne, tüm dünyanın etkilendiği siyasi istikrarsızlıklar, ekonomik krizler ve daha birçok olumsuzluklara karşı, çalışanların haklarının ileriye götürülmesi için mücadelesini sürdürdüğünü ifade eden Dilek şunları kaydetti:

 

“Ayrıca Kıbrıs’a siyasal bir çözüm getirilmesi için ağırlığını koymuş ve Türkiye’nin etkin ve fiili garantörlüğü, egemenlik ve iki kesimlilik ilkelerine dayalı bir barışı savunmuş ve savunmaya devam edecektir. Sendikamızın 23’ncü Kuruluş Yıldönümünde, üyelerimize ve üye yakınlarına bankacılık hizmetlerini götürmek için, kendi kooperatifimizi açmış bulunmaktayız. İşçimizin öz malı olan Kooperatifimiz, bankacılık hizmetlerini üyelerimize sunmaya başlamıştır. Geride bıraktığımız çok değerli 23 yıl içinde Kamu-İş ‘in yaptıkları gurur kaynağıdır. Kamu-İş sendikal hakların, demokrasi, adaletin ve insan haklarının teminatı olacaktır.2012 yılında Sendikal hakları, Toplu İş Sözleşmeleri’nin ve çalışanların haklarının geriletilmemesi için gerekli çalışmaların yapılacağı duygularıyla, Sendikamızın 23’ncü kuruluş yıldönümünü en içten duygularla kutlar daha nice nice 23 yıllar dileğiyle, tüm üyelerimize esenlikler dileriz.”

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 769 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler