1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. 'KAMPTAN MEMNUNUN'
KAMPTAN MEMNUNUN

'KAMPTAN MEMNUNUN'

İzmit Kartepe’deki kamp dönemini tamamlayıp geçtiğimiz Pazar günü adaya dönen Gençlik Gücü’nde teknik heyet futbolculara 2 gün izin verdi

A+A-

 

 

DERSLER ÇIKARDIK... İzmit Kartepe’de bir haftalık kamp çalışmasının ardından adaya dönen Gençlik Gücü’nde teknik direktör Bülent Aytaç kamptan memnun olduğunu, oynadıkları hazırlık karşılaşmalarından dersler çıkardıklarını belirtti

 

YENİDÜZEN Spor Servisi

 

İzmit Kartepe’deki kamp dönemini tamamlayıp geçtiğimiz Pazar günü adaya dönen Gençlik Gücü’nde teknik heyet futbolculara 2 gün izin verdi. Çalışmalarına Çarşamba günü başlayacak olan Gençlik Gücü’nde Teknik Direktör Bülent Aytaç kamp döneminin iyi geçtiğini belirtti.

Kartepe’deki kampın ardından kampa katılan futbolculara iki gün izin verdiğini belirten Aytaç, kampa katılamayan yabancı oyuncular Boris, Atta, Tuğra İnceer ve Salim Tayançlı’ya ayrı program verdiklerini, bu futbolcuların burada çalıştıklarını söyledi. Bu dört futbolcunun Perşembe gününe kadar günde çift idman olmak üzere bir programa tabi tutulduklarını belirten Aytaç, kamp kadrosunun da Çarşamba günü çalışmalara başlayacağını belirtti.

 

“DÖRTLÜ SAVUNMA ÜZERİNE YOĞUNLAŞTIK”

Kamp yerinin gayet iyi olduğunu ve memnun olduğunu belirten Aytaç, günde 3 idman yaptıklarını ve bu çalışmaların verimini aldıklarına inandığını belirtti. Bundan sonraki süreçte kampın ne kadar faydalı olduğunu göreceklerini belirten Aytaç, hem teknik anlamda hem de sistem anlamında da çalışmaların yararlı olduğunu dile getirdi.

Bir haftalık kamp süresince Türkiye Bölgesel Amatör Lig (BAL) takımlarından Vefaspor ile hazırlık karşılaşması oynadıklarını söyleyen Aytaç, bu maçı 4-0 kaybetmelerine rağmen hem teknik anlamda hem de sistem anlamında bu maçın yararlı olduğuna inandığını belirtti. Amatör lig takımı olmasına rağmen futbolcuların profesyonelce çalıştığını gözlemlediğini, hemen hemen ülkemizdeki takımlar kadar bu ligde para harcandığını ve takımların bunun karşılığını aldığını söyleyen Aytaç, ülkemizde de aynı sistemin uygulanması gerektiğine inandığını belirtti. Vefaspor gibi amatör takımların bile dörtlü zincir savunmayı güzel bir şekilde uyguladığına dikkat çeken Aytaç, bu maçtan ders çıkarıp aynı sistem üzerinde çalışma metotları ayarlayacaklarını sözlerine ekledi.

 

“HAZIRLIK MAÇLARINDAN DERSLER ÇIKARDIK”

Diğer bir hazırlık karşılaşmasını aynı yerde kamp yaptıkları ülkemiz takımlarından Doğan Türk Birliği ile yaptıklarını ve bu maçta 5-0 mağlup olduklarını belirten Aytaç, skorun kendi açısından önemi olmadığını, sonuçta ideal kadrosundan 4 futbolcudan eksik olduğunu belirtti. Takımın yoğun antrenman temposu içerisinden maç kondisyonu kazanması için iyi bir maç olduğunu dile getiren Aytaç, hazırlık maçlarından dersler çıkardıklarını, bunlara rağmen kampı güzel bir şekilde tamamladıklarını dile getirdi.

 

PERÇİNKARDEŞLER TURNUVASI

Süper Lig’in yeni ekiplerinden Gençlik Gücü, çalışmalarına Çarşamba gününden itibaren ülkemizde devam edecek ve hafta sonu Tatlısu tarafından düzenlenecek geleneksel Perçinkardeşler Anı Futbol Turnuvası’na katılacak.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 451 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler