1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. Kalyoncu'dan Eroğlu'na: Aklı fikri karıştırmak
Kalyoncudan Eroğluna: Aklı fikri karıştırmak

Kalyoncu'dan Eroğlu'na: Aklı fikri karıştırmak

CTP Girne Milletvekili Ömer Kalyoncu’nun hedefinde Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu vardı dün Meclis’te… Kalyoncu, “3 milyon TL”lik para hakkında basında çıkan haberleri değerlendirdi, Eroğlu’na verdi, veriştirdi. Başbakan

A+A-

 

 

 

CTP Girne Milletvekili Ömer Kalyoncu’nun hedefinde Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu vardı dün Meclis’te…

Kalyoncu, “3 milyon TL”lik para hakkında basında çıkan haberleri değerlendirdi, Eroğlu’na verdi, veriştirdi.

Başbakan İrsen Küçük’e, “belediye işçilerini öde” diyebildiğini söyleyen Kalyoncu, “Asıl işini yapmıyor” dedi.

Kalyoncu, Eroğlu’nun mal varlığına da değinerek, bir Başbakan, Cumhurbaşkanı maaşıyla bu kadar malın elde edilemeyeceğini vurguladı. Eroğlu’nun hiçbir mal varlığında bildirimde bulunmadığını hatırlattı.  “İşlediği bir suç mu var da açıklamıyor. 2 trilyonu nerde buldun” diye sordu.

Kalyoncu, Eroğlu’nun, “Aklı fikri bunun içini karıştırmaktır” diyerek tepkisini daha da artırdı.

 


 

Özersay: “Toparlanıyoruz”

 

Cumhurbaşkanı Özel Temsilcisi Kudret Özersay, “Kıbrıs sorunu” konusundan Lefkoşa sorunlarına uzandı. İnternetteki sosyal paylaşım sitesi “twitter”’da “Toparlanıyoruz” duyurusu ile tweet atan Özersay, çeşitli kesimlerden insanlarla Lefkoşa’nın içine düştüğü çıkmazdan çıkmanın yollarını arayacak.

Twitter’de bunun için adım atan onlarca kişi geçtiğimiz gün Lefkoşa’daki bir mekanda sohbet toplantısı gerçekleştirdi.

Bunun Cumhurbaşkanlığı’nın bir organizasyonu olduğunu düşünenlere ise Özersay; “Bu hareketlenmenin Cumhurbaşkanı / Cumhurbaşkanlığı’yla hiçbir ilgisi yoktur, bir aydın olarak sorumluluğumu yerine getiriyorum...”tweetini yazdı.

 

 


 

Gülin Küçük, yılın “annesiymiş”!..

 

Lefkoşalı, kırgın, kızgın, öfkeli… Çöple, lağımla, bir saatlik yağmurun neden olduğu “selle” perişan olmuş durumda…  Bunun yanı sıra salgın hastalıkların yayılacağı korkusunu da yaşamakta…

Hep hırsızlardan korunsun diye kapı penceresini açmaya korkan vatandaş, şimdi kokudan, pislikten ve bir sivrisineğin sebep olabileceği hastalıklardan korunmak için sıkı sıkı evine kapanmış durumda…

Öfke kabardıkça kabarıyor, çare çözüm üretilmiyor.

Diğer yandan 3 aya yakın oluyor, belediye çalışanı evine ekmek götüremiyor.

23 Nisan geride kalırken, BES Başkanı Bozat, “Çalışan çocuğunu bu yıl 23 Nisan’a göndermedi. Elbise alacak parası yoktu” diyerek, içinde bulundukları aciz durumu anlatmıştı bir TV programında.

Kimi çalışan yuvasını dağıtmış, çocuklarının nafaka parasını ödeyemez duruma düşmüş, gazetelere manşet olmuştu.

Bir başka çalışan ise, çocuğunun rahatsızlığı nedeniyle ihtiyacı olan özel bir ayakkabıyı alamıyormuş.  Sosyal paylaşım ağlarından yardım toplanmaya çalışılıyor küçük çocuk için.

Bu liste uzadıkça uzayabilir. Her bir çalışanın ayrı bir hikayesi, sayfalarca yazılabilir.

Geçtiğimiz gün Anneler Günü’ydü…

Paralar saçıldı yine… Yılın anneleri seçildi. Vatandaşla, çalışanla dalga geçercesine…

UBP “kendi annesini” belirledi, “Gülin Küçük” dedi. Şaşalı bir şekilde yenildi içildi.

Lefkoşa Belediyesi çalışanlarının içine düştüğü durum UBP’lilerin pek de umuru değildi.

Hele hele aylarca evine ekmek götüremeyen Lefkoşa Belediyesi’nde çalışan anneler hiç düşünülmedi.

“Belki bizim tanıdığı da işe aldırırık”, “belki bir ihaleden de biz yararlanırık” düşüncesiyle, yağ çekmeye devam edildi.

 


 

 

Lefkoşa Türk Belediyesi ilk defa mı battı?

 

“Parayı alıp, Lefkoşa Türk Belediyesi’nden vazgeçmedik! Savaştık… Belediyemiz de dünyada tanınan bir iki kurumumuzdan biri olarak bugüne geldi…

 E peki ama be insannar, elli yıl sonra o belediye, battı… İflas etti.

 Şimdi, yeni bir görüşmede, biz gene ayrı belediyeler meselesini “olmazsa olmazımızdır”, “kırmızı çizgimizdir”, “bilmem ne haltımızdır”, asla ve kat’a vazgeçmeyiz diye öne sürdüğümüzde, herifin biri kalkar da derse ki:

 “Yüz senedir bunu söylersiniz… Bu uğurda savaş bile çıktı! 1962’de batırdınız, biz de birleştirelim, açığını biz ödeyelim dedik, savaş çıktı… Hiç sizi elleyemedik, 2012’de bir daha batırdınız! Yani ayrı kalın ama gene batırıp parayı bizim ödememizi isterseniz ve biz de ödemezsek tekrar mı savaşacağız?”

 

NAZIM BERATLI

 


 

 

Koptuğu yerde kalsın!

 

“Halı saha açılışına dünyanın hangi ülkesinde Bakanlar Kurulu “kabinece ve kabilece” katılır? Halı saha be baba!

Neyse!

Gelir bir büyüğümüz -hoş geldi sefalar getirdi ayrı mesele- Anavatan’dan!

Nasihat nasihat nasihat! Ki resmen aşağılama var bu nasihatlerin içinde!

Dinler bizimkiler sıralanmış mavrobullolar gibi… Ma-kabine ve ma-kabile, yüzlerde yapmacık ve aşırı yağlanmış bir gülümseme… Eller alkışlamaktan ağrı içinde…

Oh oh oh!

Hava da açtı ne güzel!

Hem güneşli hem serincik!

Hade pikniğe… Şeftali da saralım! İki et iki yağcık, şişleri dizelim… Golyandro da haaaa! Taze soğancık! Pideler, kömür tamam! Aman guzzum da bizim kasap “hijyenik” standart muhteşem pastırma yapmış! Gelsin gitsin whiskyler! Kebap – whisky! Fenerbahçe – Galatasaray maçı! Başbakan şut gol! Bir de geğirik! Sonra uyku!

Lefkoşa’da belediye işçileri aç mı dediniz?

Hani nerede?

Kimin umurunda?”

 

SERHAT İNCİRLİ

 


 

Olağanüstü hal

 

“Yaşanan olumsuzlukları gidermek, halk için bir şeyler yapmak ve bunun için ilk önce Lefkoşa’dan başlamak kaçınılmazdır. Hatta geç bile kalınmıştır. Gidişat daha fazla sıkıntı, daha fazla kaos, keşmekeş ve öfke patlaması durumuna doğrudur. Gidişat herkesin kendi adaletini yaratma noktasına doğrudur. Bu ihtimal gün ve gün güçlenmekte iken daha ne bekliyorsunuz?”

 

Erçin ŞAHMARAN

 

 


 

 

 

“BRT 2’de Meclis’ten canlı yayın yapılıyor. Muhalefet konuşurken önceden Meclis’te en azından 1 vekil iktidarı temsilen bulunurken şimdi o da yok. UBP'li vekillere neçin maaş verirler ki o zaman işlerini yapmayacaklarsa?”

 

Devrim BARÇIN’ın profilinden

 


 

“Çöplerde duran atıklar değil, popülist kültür anlayışıdır. Siyaset kültürünü geliştiren siyaset baronları bu yapının üzerinden sorun üretiyor. Sorunları kendi çıkarları çerçevesinde yönlendiriyorlar”

 

Ferdi Sabit SOYER  (CTP Milletvekili)

 

 

 


 

“Edindiğimiz tecrübeler, sizlerin azimli yapısı ve girişimci ruhu ile Anavatan Türkiye’nin artan gücünü birleştirerek çok hızlı bir gelişim sürecine girmemiz mümkündür”

 

Derviş EROĞLU (Cumhurbaşkanı)

 

 

 

 


 

FOTO YORUM

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 831 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler