1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. KALYONCU MECLİSTEKİ GERGİNLİĞİ ANLATTI
KALYONCU MECLİSTEKİ GERGİNLİĞİ ANLATTI

KALYONCU MECLİSTEKİ GERGİNLİĞİ ANLATTI

CTP-BG Girne Milletvekili Ömer Kalyoncu, UBP’deki bazı yöneticilerin bulundukları makamları kendileri ve yakınlarının çıkarları için kullandığını vurgulayarak, “Böyle bir hükümet ve parti ülkemizin kaderi olmamalı” ifadeleriyle tepkisini

A+A-

 

 

Meclisteki gerginlikte gündeme gelen ve kimi çevrelerde de eleştirilen CTP-BG Girne Milletvekili Ömer Kalyoncu, UBP hükümetinin ülkede büyük bir infiale neden olduğunu söyledi ve vurguladı:

 

“BU UYGULAMALARA TAHAMMÜLÜM YOK”

 

CTP-BG Girne Milletvekili Ömer Kalyoncu, UBP’li bazı yöneticilerin, bulundukları makamları kendi ve yakınlarının çıkarları için kullandığını vurgulayarak, “Ben bir kişi olarak böyle uygulamalara tahammül edemiyorum, alışamıyorum, alışmaya da niyetim yoktur” diyerek tepkisini dile getirdi

 

CTP-BG Girne Milletvekili Ömer Kalyoncu, UBP’deki bazı yöneticilerin bulundukları makamları kendileri ve yakınlarının çıkarları için kullandığını vurgulayarak, “Böyle bir hükümet ve parti ülkemizin kaderi olmamalı” ifadeleriyle tepkisini dile getirdi.

Önceki gün Meclis Genel Kurulu’nda, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Şerife Ünverdi’ye, “Ünverdi kendi emriyle çocuklarının işini bakanlıkta yaptırıyor, böyle bakan olsam utanırım” sözlerini söyleyen Kalyoncu, dün de YENiDÜZEN’e yaptığı açıklamalarla, “Ben CTP milletvekili olarak, bu tür uygulamaların sineye çekilmesine karşıyım. Her türlü olanağı kullanarak da bunlara karşı durmaya devam edeceğim” dedi.

 

ÇIKARLAR, KOLAYLIKLAR, İHALELER

 CTP-BG Girne Milletvekili Ömer Kalyoncu, “Bu ülkede geçmiş UBP dönemlerinde de başbakanlar, bakanlar, milletvekilleri kendi yakınlarına, kan bağı olan insanlara hep çıkarlar, kolaylıklar, ihaleler sağladı. Şimdi de alışılmış olan şey devam ediyor” diyerek, “Ülkenin başbakanı, bakanı olduklarının farkında değiller. Popilizim bir ahlak yozlaşmasıdır ve kaçınılması gereken bir durumdur. Gel gör ki, UBP yönetimi bunun hep batağında olmuştur” vurgusunu yaptı.  

 

 “AHLAKİ EROZYON VARDIR”

“Meclis’te yapılan tartışmalara bakarsanız, göreceksiniz ki ortada büyük bir ahlaki erozyon vardır” ifadelerinde bulunan Kalyoncu, “Buraları seçimle gelinmiş yerlerdir, milletvekilliği, başbakanlık, bakanlık… Ele güne muhtaç olunmayacak bir de maaşı vardır.

Ama bu makama gelen insanların ülkeme, insanlarıma ne kazandırırım düşüncesi var mı bilemiyorum ama bazı UBP yöneticileri, ‘aileme, kan bağıma, kendime ne kazandırırım’ düşüncesinde olduğu görülüyor” dedi.

 

“BENDE İNFİAL YARATIYOR…”

Kalyoncu sözlerine şöyle devam etti:

“Ekonominin kötü gittiğinin söylendiği bir ortamda dar gelirli insanların cebine el uzatılırken, adaletsiz dolaylı vergilerle insanların ekonomik durumu kötüleşirken, bu mevkileri kullanarak, yakınlarına çıkar sağlamak da devam ediyor.

İnsanların acı çektiği böyle bir ortamda meydana gelen bu uygulamalar insanlarda da infial yaratıyor. Ben bir kişi olarak böyle uygulamalara tahammül edemiyorum, alışamıyorum, alışmaya da niyetim yoktur.”

 

“OĞLUNA İHALE, BAKANLIK ÖZEL İŞ YAPMA YERİ…”

Kalyoncu, başbakanın ve bakanların yakın çevresine tanıdığı, çıkarlara, ihalelere de tepki göstererek, şunları vurguladı:

“Bir tarafta hakkında dedikodu çıkan Başbakan ve yakın çevresi ki son olarak Petrol Dolum Tesisi’nde yaşananlar…

Diğer taraftan 2.3 trilyon TL’yi zırhlı araçla bankaya götüren Cumhurbaşkanı Eroğlu… Ki o Cumhurbaşkanı bazı gazeteleri harekete geçirerek, 2.3 trilyonun hesabını vereceğine, bunun basına nasıl sızdığını, insanların nasıl haberi olduğunu araştıran bir Cumhurbaşkanı…

Bir başka bakan, bakanlıkta çocuklarının özel iş yapmasına, bakanlığının çıkar sağlamasına olanak veren bir bakan.

Öyle bir bakan ki, çalışanlar ödenmezken, haklarını alamazken, grev yaparken, grev yasaklatan Bakanlar Kurulu’nun bir üyesi ve Çalışma Bakanı…

Bir başka bakan devletten ihale alan oğlu var. Hem de 1-2 değil. Çetelerle içli dışlı bir hükümet…”

 

“BÖYLE BİR PARTİ VE HÜKÜMET ÜLKENİN KADERİ OLMAMALI”

“Böyle bir hükümet ve parti ülkemizin kaderi olmamalı” vurgusunda bulunan Kalyoncu, “Bunları normal saymak, politikanın bir gereği görmeyi kabullenmemek lazım” dedi.

“Ve ben CTP milletvekili olarak, bu tür söylemleri sineye çekilmesine karşıyım” ifadesinde bulunan Kalyoncu, “Her türlü olanağı kullanarak da bunlara karşı durmaya devam edeceğim” diye vurguladı.   

Kalyoncu, sözlerine “Milletin gözünün içine baka baka bunların normal bir şeymiş gibi sunmayı kabullenemiyorum. Halkın seçtiği bir milletvekili olarak ve muhalefette bir milletvekili olarak, görevlerimin en başlında gelenlerde biri de bu tür uygulamalara karşı durmak ve halkın çıkarlarını korumaktır” diyerek son verdi.   

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1178 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler