1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. KALYONCU: ERCAN'IN HESABINI YAPTINIZ MI?
KALYONCU: ERCANIN HESABINI YAPTINIZ MI?

KALYONCU: ERCAN'IN HESABINI YAPTINIZ MI?

Cumhuriyet Meclisi Genel Kurulu’nda, CTP Milletvekili Ömer Kalyoncu, “Özelleştirme” konusunda günden dışı konuşma yaptı.

A+A-

 

 

Cumhuriyet Meclisi Genel Kurulu’nda, CTP Milletvekili Ömer Kalyoncu, “Özelleştirme” konusunda günden dışı konuşma yaptı.

Özelleştirme Yasası’nın geçtiğini ve önceliğin Ercan Havaalanı’nda olduğunu kaydeden Kalyoncu, duty free shoplardan ne kadar gelir elde edildiğine veya edilmediğine ilişkin bir hesaplama olup olmadığını sordu.

Gelecek olan işletmecinin bunları kapatacak olması nedeniyle buralarda çalışan yaklaşık 200 kişinin işsiz kalacağını savunan Kalyoncu, “Havaalanının özelleştirilmesi insanımızın işsiz kalmasına, şirketlerimizin gelirlerinin düşmesine neden olacaktır” dedi.

Kalyoncu ”Havaalanının özelleştirilmesi kaça yapılmıştır. Devlet ne kazanacaktır bunun hesabını kitabını yaptı mı çok merak ediyorum?” diye sordu.

Kalyoncu, özelleştirme ile yerli şirketleri devre dışı bırakacağını, bunun vergiye de olumsuz yansıyacağı görüşünü dile getirdi.

Geçitköy bölgesinde “karavolli” yetiştirmek isteyen bir kişiden şehircilik planı istendiğini, Lapta Belediyesi’nde de çocuk parkı yapılmak için araziye geçit izni verildiğini, yapılan itiraz karşısında Lapta Belediye Başkanı’nın “Ben istersem yaparım” dediğini savunan Kalyoncu, bu konulardaki rahatsızlığını dile getirdi.

Artık ipin koptuğunu kaydeden Kalyoncu, petrol dolum tesisleri konusunda 5 milyon rüşvetten bahsedildiğini, Başbakan İrsen Küçük’ün de büyük ihtimalle bu nedenle bu yatırımda ısrar ettiğini savundu.

“Bundan sonra da özelleştirilecek her şey rüşvet olmayacak mı olacak. O nedenle bu işten bir an önce çekilin” diyen Kalyoncu, petrol dolum tesisi konusunda önceden Türkiye’ye gidilip anlaşıldığını da söyledi.

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 742 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler