1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. “Kalemiz gole kapalı”
“Kalemiz gole kapalı”

“Kalemiz gole kapalı”

Ligin en iyi savunma yapan takımı Türkmenköy, geçen sezondan kazandığı bu pozitif alışkanlığını bu sezon da devam ettiriyor. Geçen hafta olduğu gibi hafta da kalelerinde gol görmediler. İşin ilginç yanı geçen hafta gol kaydedemezken, Gençler Birliği karşı

A+A-

 

 

Ligin en iyi savunma yapan takımı Türkmenköy, geçen sezondan kazandığı bu pozitif alışkanlığını bu sezon da devam ettiriyor. Geçen hafta olduğu gibi hafta da kalelerinde gol görmediler. İşin ilginç yanı geçen hafta gol kaydedemezken, Gençler Birliği karşısında da gol atamadılar. Ahmet Orun’un kendi kalesine kaydettiği gol adeta bir hediye gibiydi.

Hücumda iyi bir santrafor oyuncuları yok. Ancak topu geriden getiren özellikle Hasan Bahtıkara gibi etkili oyuncuları olunca son bölümde önemli gol pozisyonları buldular. Biraz dikkatli ve daha seri olsalar, ikinci gol gelebilirdi. Savunmada iyi oynamalarına karşın, orta alanda özellikle yine son bölümde baskıya karşı yeterince direnç gösteremediler. Bu da rakiplerinin önemli pozisyonlar bulmasını getirdi. Özellikle sağ kanatta Seyfi’nin gelişlerini yeterince önleyemediler. Yine de “akmasa damlar” misali puanları toplamaya başladılar. Takımda tecrübeli isim Bilal ve Hüseyin kardeşlerin de oyunu çok iyiydi.

Gençler Birliği geçen hafta olduğu gibi oyuna yine ağır başladı. Şanssız bir gol en azından beraberlik umutlarını kaybetmelerine neden oldu. Motivasyonlarını bir nebze yitirdiler. Buna karşılık ikinci devrede çok daha hareketli ve etkili oldular. Ancak bu etkiyi maksimumda tutabilecek ve rakip kaleye orta alandan etkili gidebilecek Gökhan ve Osman Kaya oyundan alınınca ve dün oldukça kötü günündeki Abdullah’ta ısrar edilince, orta alandaki oyun üstünlüğü, hücumda yakalanamadı. Giren oyuncular Ayhan ve Şenol etkiliydi. Ancak çıkanların da saha içerisinde kalması, hücumda daha etkili bir Gençler Birliği takımı oluştururdu. Baskı gören savunmalar, dakikalar ilerledikçe bu baskıdan bunalırlar ve hata yapmaya meyilli oynamaya başlarlar. Ancak bu baskı ceza alanı içerisinde olmalı. Gençler Birliği topu ceza alanının önüne kadar getirmesine karşın, ceza alanı içerisinde yeterince etkili olamadı.

Serkan Durmaz ve yardımcıları genel olarak iyiydi.

Bu arada Mehmetali Toker Stadı’nın bakımından sorumlu olan kişileri de kutlamak gerek. Maç öncesi yağan sağanak yağmura karşın oyun alanı hiç ağırlaşmadı ve hatta hafif kaygan bir zemin olması oyuncuların daha tempolu ve hızlı oynamasını sağladı.

 

 

 

Bu haber toplam 443 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler