1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. KALECİK’TEKİ YANGIN KORKUTTU
KALECİK’TEKİ YANGIN KORKUTTU

KALECİK’TEKİ YANGIN KORKUTTU

Kalecik köyünde 1 ay içinde ikinci yangın çıktı. Kalecik kavşağındaki petrol istasyonunun arkasında bulunan tepede çıkan yangında yüzlerce dönüm arazi kül oldu. Geçen ay tepenin güney yamacında çıkan yangında 120 dönüme yakın arazi kül olurken ayni bölg

A+A-

 

Kalecik köyünde 1 ay içinde ikinci yangın çıktı. Kalecik kavşağındaki petrol istasyonunun arkasında bulunan tepede çıkan yangında yüzlerce dönüm arazi kül oldu.

Geçen ay tepenin güney yamacında çıkan yangında 120 dönüme yakın arazi kül olurken ayni bölgede bu kez tepenin kuzey yamacındaki 100 dönüme yakın arazi küle döndü. Yangının sigara izmaritinden çıktığı düşünülürken, itfaiye ekiplerinin olay yerine 1 saatten daha geç bir sürede müdahale etmesi yangının tamamen kontrolden çıkmasına sebeb oldu.

Tuzluca köy muhtarı Enis Darık’ın traktörünün alevlerin arasında kalarak küle döndüğü yangında, alevler rüzgârında etkisi ile petrol istasyonuna 10 metre mesafeye kadar yaklaşması çalışanları ve olay yerindekileri tedirgin etti.

İTFAİYE EKİPLERİ 1 SAAT GECİKTİ

Yangında itfaiye ekiplerinin geç gelmesinden dolayı yangının daha fazla büyümesini engellemeye çalışan İsmail Sönmez dumandan zehirlenerek, Mehmetçik Sağlık Ocağı’ndan gelen ambulansla oksijen alarak, kendine gelebildi.

FARKLI İDDİALAR ORTAYA ATILDI

Olay yerinde yangına müdahale etmeye çalışan vatandaşlar itfaiye ekiplerinin olaya bu kadar geç gelmesine tepki göstererek, devlet yöneticilerinin kendi ülkesine bu kadar duyarsız olmasından dolayı eleştiride bulundu. Vatandaşlar, 1 ayın içinde ayni tepenin hem Kuzey, hemde Güney yamacının yanmasının altında başka sebebler aranması gerektiğini söyleyerek, itfaiyenin de olay yerine geç gelmesinden dolayı kendi aralarında ‘’acaba petrol dolum tesisi için yer mi açıldı’’ şeklinde bir iddiada bulundu.

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 825 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler