1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. KALECİK'E TESİSE BİR TEK UBP'DEN ONAY
KALECİKE TESİSE BİR TEK UBPDEN ONAY

KALECİK'E TESİSE BİR TEK UBP'DEN ONAY

Yeniden gündeme gelen petrol dolum tesisine UBP dışında tüm muhalefet partileri “hayır” dedi, UBP “ihtiyaçtır” açıklaması yaptı. Ülke gündemine bomba gibi düşen ve başta çevre örgütleri olmak üzere, tüm sivil toplum kuruluşları

A+A-

 

 

 

Yeniden gündeme gelen petrol dolum tesisine UBP dışında tüm muhalefet partileri “hayır” dedi, UBP “ihtiyaçtır” açıklaması yaptı.

 

Ülke gündemine bomba gibi düşen ve başta çevre örgütleri olmak üzere, tüm sivil toplum kuruluşları, siyasi partileri ve vatandaşları ayağa kaldıran sıvı yakıt ve petrol dolum tesisinin yeniden gündeme gelmesi tepki topladı.   Geçtiğimiz aylarda oluşan tepki sonrasında Başbakan İrsen Küçük konunun iptal edildiği ile ilgili açıklamada bulunmuştu. Açıklamasının ardından Başbakan Küçük dün, Bakanlar Kurulu kararı ile projenin Kalecik’te hayata geçirileceğini açıklarken, projenin iptali ile bir açıklamada bulunmadığını da iddia etti. Başbakan Küçük’ün bu açıklamasına, siyasi partilerden sert yanıtlar gelirken, yalnızca UBP genel Sekreteri Ertuğrul Hasipoğlu konuyu ‘ihtiyaç’ olarak nitelendirdi.

 

CTP Genel Sekreteri Akansoy: “Dolum tesisleri kirli siyaset ve kirli yatırımların ürünü”

TDP Genel Sekreteri Özyiğit: “Rant konusunu ortaya koymaktadır”

BKP Genel Sekreteri İzcan: “Karşı çıkmaya devam edeceğiz”

DP Genel Sekreteri Şonya: “Hükümet ne zaman doğru söyledi ki?”

UBP Genel Sekreteri Hasipoğlu: “Demek ki ihtiyaçtı”

 

HABERİN AYRINTILARI BUGÜN YENİDÜZEN'DE

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 814 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler