1. HABERLER

  2. HABERLER

  3. Kadriye Bayraktar'ı mesai arkadaşları uğurladı
Kadriye Bayraktar'ı mesai arkadaşları uğurladı

Kadriye Bayraktar'ı mesai arkadaşları uğurladı

Hayatını dün kaybeden Bayrak Radyo Televizyon Kurumu çalışanı Kadriye Bayraktar bugün son yolcuğuna uğurladı.

A+A-

Hayatını dün kaybeden Bayrak Radyo Televizyon Kurumu çalışanı Kadriye Bayraktar bugün son yolcuğuna uğurladı.

Bayrak Radyosu Gezegenin Günlüğü Programı’nın yapımcısı ve sunucusu olan Kadriye Bayraktar için bugün saat 09.30'da BRT’de tören düzenlendi.

Hüzünlü anların yaşandığı törende önce Kadriye Bayraktar’ın özgeçmişi okundu daha sonra Kurum Müdürü Meryem Özkurt kısa bir konuşma yaptı.

Özkurt’un ardından söz alan mesai arkadaşı Betül Aslan, Bayraktar’ın yazı ve şiirlerini okuyup, ani ölümünden duyduğu üzüntüyü paylaştı.

Anıların da paylaşıldığı tören arkadaşlarının Kadriye Bayraktara vedası ile sona erdi. Kadriye Bayraktar defnedildiği Kuruova’daki kabristanlığa arkadaşlarının alkışları ile uğrulandı.

17 Mart 1968’de doğan Kadriye Bayraktar, İnönü Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Sosyoloji Bölümü’nden mezun oldu.

1991 yılında Bayrak Radyo Televizyon Kurumu’nda programcı olarak göreve başlayan Kadriye Bayraktar, Bayrak Radyosu’nda ‘Kavramlarla Yolculuk’, ‘Hayat Sevince Güzel’, ‘Gündeme Dair Sohbetler’ ‘Yaz Keyfi, ‘Şiire Yolculuk’ ve ‘Gezegenin Günlüğü programlarının yapım ve sunumunu üstlendi.

Bayraktar, BRT 1’de Betül Arslan ile birlikte 2010-2011 yıllarında kültür, sanat, edebiyat ve aktüel haberlerin yer aldığı Açık S programını sundu… Açık S programı 2010 yılında Dış Basın Birliği Medya Ödülü aldı

 

Fotoğraf YENİDÜZEN

 

Bu haber toplam 1994 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler
İlgili Haberler