1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. Kadir’in kaderi
Kadir’in kaderi

Kadir’in kaderi

Maçın son bölümüne geldiğimizde bir önceki günkü maçın bir kopyasını izlermiyiz diye düşündük. Ancak öyle olmadı. Yenicami’nin yaptığı hataları MTG yapmadı. Ancak karşısında Mormenekşe gibi dirençli ve topu hücumda pozitif kullanabilen bir takım olm

A+A-

 

 

 

Maçın son bölümüne geldiğimizde bir önceki günkü maçın bir kopyasını izlermiyiz diye düşündük. Ancak öyle olmadı. Yenicami’nin yaptığı hataları MTG yapmadı. Ancak karşısında Mormenekşe gibi dirençli ve topu hücumda pozitif kullanabilen bir takım olmadığı için de ayrıca şanslıydı. Kapalı savunmayı aşmak için ısrarla ortadan oynamayı isteyen MTG, günün kötü isimlerinden Ikedia’nın oyuna negatif etkisi, Feridun’un uzaktan yersiz şutları ve Derviş’in hücum anlamında yeterince etkili olamamasıyla istediği gol pozisyonlarını bulamadı. Kanatlardan yüklenilmesi gerekirken, sadece Salih’le başarılı olunabildi. Ancak yapılan ortalarda forvet son vuruşlarda etkili olamadı.

İkinci devrenin başında beklenilen değişiklikler, altmışıncı dakikadan itibaren yapılmaya başlandı. Ağırlaşan zeminde, yorulan rakip savunma karşısında yine de istenilen pas trafiği ve oyun üstünlüğü gerçekleştirilemedi. Yorulmaya başlayan takımın kazandığı bir köşe vuruşu adeta kader anı oldu. Uğur’un duran toptan ortasında Kadir’in iyi kafa vuruşu, maçı en azından uzatmalara götürme isteğindeki Yeniboğaziçi’nin umutlarını söndürürken, sarı yeşillilere rahat bir nefes aldırdı. Yeni transfer Obodai de beklenenden uzaktı. Rakibin orta alandaki pas organizasyonunda ön libero mevkiinde yapması gerekenleri pek yapamadı. Mağusa Türk Gücü’nün dün adına iyi olan tarafı kaleci ve savunmaydı. Olası bir kazayı, zemine rağmen yerinde müdahalelerle önlemiş oldular. Ancak şunun altını çizmek gerek. MTG, bu kadroyla ve dünkü oyunuyla ligde şampiyonluk yükünü çekmeye henüz hazır değil. Tabii onsekiz dışında kalan Deniz, Hasan Tamel, Cemal gibi isimlerin de ileriki haftalarda yapacağı katkılar ve yedek kulübesindeki oyuncuların performansı da önemli etkenler olacaktır.

Yeniboğaziçi ise ne kadar gücü varsa sahaya yansıtmaya çalıştı. Gole kadar iyi savunma yaptı. İyi kapandı. Ancak yeterince organize olamadı. Topu ileride tutma ve pozitif kullanma becerisi yoktu. Kaleci Ersoy’un kurtarışları olmasa son bölümde fark bile gelebilirdi. Orta alanda zaman zaman yapılan pasların neticesinde hücuma gol için çıkışlar da yapılamadı. Tek forvet anlayışıyla gol bulmak çok zor. Ancak elde ne varsa kullanılıyor. Yine de takımın bu mücadeleyle ligde alt sıralara düşme tehlikesi yaşayacaklarına inanmıyorum.

Gökhan Koşer ve yardımcıları iyi bir yönetim gösterdiler.

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 743 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler