1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. KADINLARDA YABANCI SINIRLAMASI KALKIYOR
KADINLARDA YABANCI SINIRLAMASI KALKIYOR

KADINLARDA YABANCI SINIRLAMASI KALKIYOR

Basketbol Federasyonu, basketbol kadınlar ligindeki yabancı oyuncu sınırlamasını kaldırmak için tüzük değişikliği hazırlıyor

A+A-

 

 

 

 

Kıbrıs Türk Basketbol Federasyonu kadınlar ligindeki takım sayısını ve bu ligdeki rekabeti artırmak için yabancı oyuncu sınırlamasını kaldırabilmek için tüzük değişikliği yapmaya hazırlanıyor.

Ülkemizde son yıllarda yaptığı faaliyetler, düzenlediği organizasyonlarla oldukça aktif bir görüntü çizen Kıbrıs Türk Basketbol Federasyonu, kadınlar liginin daha fazla takımla oynanabilmesi ve rekabetin artması için düğmeye bastı. Basketbol Federasyonu 28 Eylül 2012 tarihinde yapacağı olağan genel kurulunda kadınlar liginin yabancı oyuncu kısıtlamasını kaldırmak için tüzük değişikliği üyelerin onayına sunulacak. 

Konu ile ilgili bilgi veren Kıbrıs Türk Basketbol Federasyonu Başkanı Okan Donangil, “Kadınlar ligi tıpkı erkekler liginin olduğu gibi bizler için çok önemli. Ancak kadınlar ligindeki kadın ekip sayısı ve bu ligdeki rekabet bizlerin tüm çabasına rağmen bir türlü istenilen seviyeye gelemedi. Basketbol oynayan KKTC vatandaşı kadınlar lise eğitimlerinin bitmesi ile birlikte ya eğitim için yurt dışına gidiyorlar ya da iş hayatına atılıp basketboldan kopuyorlar, böylece kadınlar liginde oynayacak KKTC vatandaşı sporcu sayısı yeterli sayıya bir türlü ulaşamıyor” dedi. Donangil, böyle bir durumda ülkemize gelen ve basketbol oynama niyetinde olan KKTC vatandaşı olmayan kadın sporcuları salonlara çekebileceklerini belirtti.

Okan Donangil, kadınlar ligi ile ilgili tüzük değişiklik çalışmalarının bitmek üzere olduğunu ve 28 Eylül’de üyelerin onayı ile bu tüzük değişikliğini yapmayı beklediklerini sözlerine ekledi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 467 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler