1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. KADINLARDA ŞAMPİYON ROMANYA
KADINLARDA ŞAMPİYON ROMANYA

KADINLARDA ŞAMPİYON ROMANYA

KKTC Futboltenisi Federasyonu’nun organize ettiği II. Kadınlar ve X. Erkekler Avrupa Futboltenisi Şampiyonası dün Atatürk Spor Salonu’nda başladı. Avrupa Şampiyonası açılış törenine Ulusal Birik Partisi Genel Başkanı, Başbakan İrsen Küçük, Mi

A+A-

 

 

 

 

KKTC Futboltenisi Federasyonu’nun organize ettiği II. Kadınlar ve X. Erkekler Avrupa Futboltenisi Şampiyonası dün Atatürk Spor Salonu’nda başladı.

Avrupa Şampiyonası açılış törenine Ulusal Birik Partisi Genel Başkanı, Başbakan İrsen Küçük, Milli Eğitim, Gençlik ve Spor Bakanı Kemal Dürüst, FİFTA Başkanı Dubravno Lipjnak, Türkiye Futboltenisi Platformu Başkanı Orhan İçin, KKTC Futboltenisi Federasyonu Başkanı Şevket Songur, Spor Koordinatörü Süleyman Göktaş ile konuk takımlar katılırken, tribünlerin boş olması dikkati çekti.

Açılışta ilk konuşmayı KKTC Futboltenisi Federasyonu Başkanı Şevket Songur yaparken sırası ile FIFTA Başkanı Dubravno Lipjnak, Milli Eğitim, Gençlik ve Spor Bakanı Kemal Dürüst ile Başkan Başbakan İrsen Küçük konuştu. Konuşmalar sırasında ses düzeninin bozuk olması dikkati çekerken, konuşması sırasında mikrofonun bozulmasına canı sıkılan Milli Eğitim, Gençlik ve Spor Bakanı Kemal Dürüst, mikrofonu atarak konuşmasına devam etti.

Konuşmaların ardından YDÜ Dans Grubu’nun gösterisinden sonra Başbakan İrsen Küçük’ün vuruşu ile şampiyona start aldı.

Şampiyonaya beş kadın ve dokuz erkek takımı olmak üzere 14 ülke katıldı. Şampiyonanın ilk günü olan dün sadece kadınlar maç yaptı.

Çok çekişmeli geçen ve Tekli, ikili ve üçlü kategorilerde yapılan müsabakalar sonunda her üç kategoride Romanya şampiyon, Macaristan ikinci olurken, teklide Romanya, ikili ve üçlüde de Türkiye üçüncü oldu.

 

II. Kadınlar Avrupa Şampiyonası’nda dereceye giren takımlar şöyle:

Tekli: Romanya,Macaristan, Moldova

İkili: Romanya, Macaristan, Türkiye

Üçlü: Romanya, Macaristan, Türkiye

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 879 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler