1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. KADINLARA CEZA YAĞDI
KADINLARA CEZA YAĞDI

KADINLARA CEZA YAĞDI

Geçtiğimiz Pazar günü yarım kalan Düzova – Ortaköy Kadınlar Ligi yarı final karşılaşması ile ilgili cezalar açıklandı

A+A-

 

 

Geçtiğimiz Pazar günü yarım kalan Düzova – Ortaköy Kadınlar Ligi yarı final karşılaşması ile ilgili cezalar açıklandı. KTFF Disiplin Kurulu her iki kulübe toplamda 18 müsabakadan men ve 60 gün hak mahrumiyeti cezası verdi

 

Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu Disiplin Kurulu, geçtiğimiz Pazar günü maçın tamamlanmasına kısa bir süre kala tatil edilen Düzova – Ortaköy Kadınlar Ligi yarı final karşılaşması ile ilgili kararlarını açıkladı.

Disiplin Kurulu, Ortaköy - Düzova  müsabakasının 89’uncu dakikasında başlayıp maçın tatil edilmesine sebep olan olaylara karıştıkları hakem raporundan tespit edilen

Ortaköy  futbolcusu Lütfiye Nihal Kutlu’ya, rakip takım futbolcusuna boğazından sıkmak suretiyle fiili müdahalede bulunmasından ve olayların başlamasına neden olmasından ve/veya kavgaya karışmasından dolayı 4 resmi müsabakadan men cezası verilmesine karar verdi.

Düzova futbolcusu İlşah Doğan’a, rakip takım futbolcusuna yumruk vurarak olayların başlamasına neden olması ve kavgaya karışması nedeni ile 4 resmi müsabakadan men cezası verilmesine karar verirken, yine aynı takım futbolcusu Zalihe Yılmazoğullarına, maçın hakemlerine ve KTFF’ye yönelik sarf etmiş olduğu ağır hakaret ve küfürleri nedeni ile 4 resmi müsabakasından men cezası verilmesini kararlaştırdı.

Yine Düzova futbolcusu Özge Yılmazoğulları ve Begüm Al’a, tribünlerde bulunan rakip takım taraftarlarına saldırmaya teşebbüste bulunmaları nedeni fiilin teşebbüs aşamasında kaldığıda dikkate alınarak 3’er resmi müsabakadan men cezası verilmesine karar veren kurul, Düzova Kadın Spor Kulübünün Antrenörü Umut Güden’e, maçın hakemlerine yönelik hakaret ve tehditleri ile hakemlere vurmaya teşebbüs etmesinden dolayı 60 gün süre ile hak mahrumiyeti  cezası verilmesine oybirliği ile karar verdi.

 

FİNAL MAGEM – ORTAKÖY

KTFF Yönetim Kurulu, geçtiğimiz gün gerçekleştirdiği toplantıda yaşanan olayların ardından Düzova’nın 3-0 hükmen mağlup sayılmasına karar verdi. 2011-2012 Futbol Sezonu KTFF Kadınlar Ligi Finalinin Mağusa Gençlik Merkezi-Ortaköy takımları arasında, daha önceden Lefkoşa Atatürk Stadı olarak belirlen yerinin, bu sahanın bakıma alınmasından dolayı Cuma günü, saat 17.30’da Girne 20 Temmuz Stadı’nda oynanacak.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 496 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler