1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. 'KADINLAR LİGİ CİDDİYE ALINMALI'
KADINLAR LİGİ CİDDİYE ALINMALI

'KADINLAR LİGİ CİDDİYE ALINMALI'

Futbol Federasyonu tarafından organize edilen Kadınlar Futbol Ligi’nin şampiyonu MAGEM, takım sayısının az olması nedeniyle şampiyonluğu buruk bir şekilde yaşadı

A+A-

 

 

 

 

Futbol Federasyonu tarafından organize edilen Kadınlar Futbol Ligi’nin şampiyonu MAGEM, takım sayısının az olması nedeniyle şampiyonluğu buruk bir şekilde yaşadı.

2011 – 2012 Kadınlar Futbol Ligi şampiyonu MAGEM Başkanı Engin Erçelik kadınlar liginde takım sayısının az olması nedeniyle ne kendilerinin ne de sporcuların bu ligden çok fazla zevk almadığını söyledi. Toplam 3 takımın katıldığı kadınlar ligi final maçında Ortaköy’ü mağlup ederek şampiyon olan MAGEM, bu şampiyonluğa çok fazla sevinmedi.

 

“KADINLAR LİGİ ZORA GİRER”

Geçtiğimiz yıllarda 8-9 takımın katıldığı kadınlar liginde sayının bu kadar azalmasının sebeplerini sorduğumuz Erçelik, bunun nedenlerinden birisinin maddi problemler olduğunu belirtti. Erenköy takımının saha kirası ve hakem paralarını ödeyemediği için ligden çekildiğini söyleyen Engin Erçelik “Eğer Federasyon bu ligi daha fazla ciddiye alıp yeni açılımlar gerçekleştirmezse bu sezon kadınlar liginin yapılası zor olur” şeklinde konuştu. Şu anki futbol Federasyonu yönetiminden önceki federasyonun yapmış olduğu yanlışlarla kadınlar futbol ligine dinamit koyduğunu söyleyen Erçelik “Eski federasyon yönetimi aldığı tutarsız kararlar ve son anda hiç kimsenin fikrini almadan yaptıkları tüzük değişiklikleri ile kadınlar ligini bu hale getirmişlerdir” dedi.

 

“OLAYLAR HAKEMLERDEN KAYNAKLANDI”

MAGEM Başkanı Engin Erçelik kadınlar liginde çıkan olayların büyük oranda hakemlerden kaynaklandığını da belirterek, en azından yarı final ve final maçlarına tecrübeli hakemlerin atanması gerektiğini de söyledi.

Erçelik finalde mağlup ettikleri Ortaköy Kadın futbol takımını çok beğendiğini de belirtti ve “Ortaköy kadın takımı umarım devam eder, çünkü çok kaliteli bir ekipleri var ve bana göre geleceğin şampiyon takımı olacaktır” şeklinde konuştu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 375 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler