1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. KADINA ŞİDDETE KARŞI FOTOĞRAF PROJESİ
KADINA ŞİDDETE KARŞI FOTOĞRAF PROJESİ

KADINA ŞİDDETE KARŞI FOTOĞRAF PROJESİ

Fotoğraf sanatçısı Hasan Vardar kadına yönelik şiddete dikkat çekmek için proje hazırlıyor...

A+A-

 
Fotoğraf Sanatçısı Hasan Vardar, kadına yönelik şiddete dikkat çekmek için proje hazırlamakta olduğunu ve bu çerçevede “25 Kasım Kadınlara Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele ve Dayanışma Günü”nde Kuzey Kıbrıs’ta fotoğraf sergisi düzenleyeceğini bildirdi.
Vardar, bu arada, Mayıs ayında Londra, İstanbul ve Paris’te yapacağı görüşmelerle Aralık ayında bu kentlerde açacağı sergilerin altyapısını hazırlayacak.
Hasan Vardar yaptığı yazılı açıklamada, sergide yer alacak fotoğrafların “Fine Art” ve yüzde 100 pamuk tabanlı asit içermeyen kağıtlara yüksek kaliteli olarak basılacağını bildirerek, bunun, baskı ömrünün 300 yıl civarında olan çok pahalı bir teknoloji olduğunu ve Ada’da “Fine Art” olarak yapılan ilk fotoğraf sergisi olacağını bildirdi.
Fotoğraf sergisinde rol alan modellerin, bugüne kadar ünlü isimlerle yapılanların aksine, halkın içinden seçildiğini belirten Vardar, “Sergiye özellikle kimseyi sponsor almıyorum. Sosyal sorumluluk projelerinde çeşitli sponsorlar aracılığı ile yapılan etkinlikleri kendime göre doğru bulmuyorum. Fotoğraf çekimlerinde makyajı, Londra TLT Academy, School of Beauty Therapy and Make-Up College’den mezun Ece Saygıneren yapıyor” ifadelerini kullandı.
Hasan Vardar’ın 8’inci kişisel sergisi olma özelliğini de taşıyacak sergi için, irtibat kurmak ve projeye katkı koymak isteyen kişiler info@hasanvardar.com.tr adresinden sanatçıya ulaşabiliyor.
Fotoğraf sergisi, açıldıktan sonra fotoğraflar sosyal ağlarda ve internet sitesinde interaktif olarak yayımlanacak ve böylelikle konu gündemde tutulmaya çalışılacak.
Fotoğraf sergisi, 25 Kasım “Kadınlara Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele ve Dayanışma Günü’nde KKTC’de açılacak. Sergi yeri ve saati yakın bir zamanda belirlenecek. 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 915 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler