1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. KADIN SIĞINMA EVİ YARARINA ETKİNLİK
KADIN SIĞINMA EVİ YARARINA ETKİNLİK

KADIN SIĞINMA EVİ YARARINA ETKİNLİK

Doğu Akdeniz Doğa Koleji Okul Aile Birliği ile Öğrenci Meclisi, Sosyal Riskleri Önleme Vakfı “Kadın Sığınma Evi” yararına dün kermes ve şölen düzenledi

A+A-

 

Doğu Akdeniz Doğa Koleji Okul Aile Birliği ile Öğrenci Meclisi, Sosyal Riskleri Önleme Vakfı “Kadın Sığınma Evi” yararına dün kermes ve şölen düzenledi. Mağusa Namık Kemal Meydanı’nda dün sabah saat 11.00’de başlayan ve gün boyu devam edecek etkinliğin ilgi gördüğü bildirildi. Etkinlikle, Doğa Koleji ile bölge okulu öğrencileri sahne aldı. Etkinliğe, Gazimağusa 18 yaş üste Engelliler Rehabilitasyon Merkezi gençleri de katılarak danslarıyla renk kattı. Alanda kiralanan stantlarda ise, gün boyu tatlılar, lokma, şamişi, ailelerin evde yaptıkları el emeği yiyecekler satıldı. Kurulan standın birinde Türk kahvesi yapılarak fal bakıldı. Çocuklar için yüz boyamaları gerçekleştirildi. Havanın da güzel olmasını fırsat bilen Gazimağusalılar alanı doldurarak Kadın Sığınma Evi’ne destekte bulundular.

 

İÇER

Etkinliğin başında konuşan Sosyal Riskleri Önleme Vakfı Başkanı Selda İçer, Doğa Koleji Okul Aile Birliği ve Öğrenci Meclisi’ne Kadın Sığınma Evi’ne gösterdikleri duyarlılık için teşekkür etti.

Ülkede kadına yönelik şiddetin var olduğunu ve bu konuda daha fazla çalışma yapılması gerektiğine dikkat çeken İçer, gönüllü yardımlarla ayakta duran Kadın Sığınma Evi’ne herkesi yardım etmeye çağırdı.

 

DİLİK

Vakıftan yapılan yazılı açıklamaya göre, Doğa Koleji Yurtdışı Okullar ve Uluslararası İlişkiler Koordinatörü Okan Dilik de yaptığı konuşmada, Sosyal Sorumluluk Projesi kapsamında okullarının bu etkinliği organize ettiğini söyledi ve kadına yönelik şiddet konusunda daha fazla duyarlılık gösterilmesini istedi.

Etkinliğe, Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Hamza Ersan Saner, Gazimağusa Belediyesi (GMB) Başkanı Oktay Kayalp, Gazimağusa Kaymakamı Beran Bertuğ, ile siyasi parti temsilcileri de katılarak destek verdi. Etkinlikten toplanan tüm gelir Kadın Sığınma Evi’ne bağışlanacak.

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 646 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler