1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. 'KADIN OLMAK İSTİYORUZ'
KADIN OLMAK İSTİYORUZ

'KADIN OLMAK İSTİYORUZ'

Kıbrıs Türk Üniversiteli Kadınlar Derneği, Kadınlar Günü çerçevesinde Lefkoşa Anneler Merkezi için etkinlik düzenliyor.

A+A-

 

 

Kıbrıs Türk Üniversiteli Kadınlar Derneği, Kadınlar Günü çerçevesinde Lefkoşa Anneler Merkezi için etkinlik düzenliyor.

K.T. Üniversiteli Kadınlar Derneği’nden yapılan açıklamada, “bu yıl otel salonlarında sadece belli kesimlerin ulaşabileceği biletli klişe çaylar, börekler, konuşmalar yapmayacağız” denildi.

Kadınlar Gününü, Surlariçi’ndeki Lefkoşa Anneler Merkezi için, politikacı ve gazetelerin değil gerçekten kadınların yarar sağlayacağı bir gün olarak kutlamak istediklerini belirten Dernek, şöyle dedi:

“Biz 8 Mart günü 8-18 saatleri arası, Merkez’den yararlanan, eğitim alan, eğitim veren, hizmet veren tüm gönüllülerle, sabah 8’den 18’e kadar ‘open door’(açık kapı) usulü ziyaretçilere açık olacağız. Gelenlere evsahipliği yapacağız. O gün, kahvenizi çayınızı, café’lerde değil, Merkez’de alabilirsiniz. Herkesi 8 TL’ye 8 kadınımızın eğitimine destek vermek için ev yapımı pasta, börek ve çay içmeye davet ediyoruz.

Kadın bizim her şeyimizdir demeyin. Her şey olmak istemiyoruz. Kadın olmak istiyoruz. Erkek kadar kadın, kadın kadar erkek olmak istiyoruz. 8 Mart günüdür diye kimseden güzel sözler, atasözleri, çiçekler istemiyoruz. Hele 8 Mart’ı kutlamak için Meclis’te ve/veya pahalı mekanlarda davetli kadınlarla yemekler düzenlemeyin. Karanfil dağıtarak devletin parasını harcamayın. Aile içi şiddet gören, tecavüze uğrayan kadınlara/kız çocuklarına yardım edin, kadın olduğu için aşağılamayın, önünü kesmeyin, süs ola görevlendirmeyin, süs olarak görmeyin… eşit işe eşit para verin. Kadını/kızı ötekileştirmeyin… 8 Ocak’ta, 8 Kasım’da, 8 Temmuz’da da hatırlayın kadını…”

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 616 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler