1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. KADERİN CİLVESİ (!)
KADERİN CİLVESİ (!)

KADERİN CİLVESİ (!)

Türkiye ve Güney Kıbrıs, uluslararası alanda birbirini tanımamasına rağmen yine bir sportif müsabakada karşı karşıya gelecek. FIBA Euro Challange Kupası’nda geçtiğimiz gün Almanya’da gerçekleşen kura çekimi sonucunda Türkiye Basketbol Ligi tak

A+A-

 

 

Türkiye ve Güney Kıbrıs yine bir sportif müsabakada karşı karşıya geliyor

 

Uluslararası alanda birbirlerini tanımadıklarını her fırsatta dile getiren iki ülke Türkiye ve Güney Kıbrıs, yine bir spor müsabakasında karşı karşıya gelecekler. Türkiye Basketbol Ligi takımlarından Pınar Karşıyaka, Güney Kıbrıs Takımlarından ETHA Engomi Nicosia ile Euro Challenge Kupası’nda A gurbunda yer aldı.

 

YENİDÜZEN Spor Servisi

 

Türkiye ve Güney Kıbrıs, uluslararası alanda birbirini tanımamasına rağmen yine bir sportif müsabakada karşı karşıya gelecek. FIBA Euro Challange Kupası’nda geçtiğimiz gün Almanya’da gerçekleşen kura çekimi sonucunda Türkiye Basketbol Ligi takımlarından Pınar Karşıyaka, Güney Kıbrıs takımlarından ETHA Engomi Nicosia ile A grubunda yer aldı. Her iki takım grupta ilk olarak 20 kasım 2012’de Lefkoşa’da karşılaşacaklar. İzmir’de oynanacak diğer karşılaşma 11 aralık 2012 tarihinde oynanacak.

 

SPORTİF ALANDA BULUŞUYORLAR

Bilindiği gibi geçtiğimiz 2011 yılında Trabzon’da düzenlenen 11’inci Avrupa Gençlik Olimpiyat Oyunları’nda Güney Kıbrıs’tan sporcular katılmıştı. Bunun ardından 2012 mart ayında İstanbul’da düzenlenen Dünya Salon Atletizm Şampiyonası’nda Kıbrıs Cumhuriyeti sporcuları katılarak piste çıkmıştı. Son olarak geçtiğimiz mayıs ayında Türkiye ile Kıbrıs Cumhuriyeti futbol milli takımları tarihlerinde ilk kez Danimarka’da düzenlenen U19 Avrupa Şampiyonası Elit Turu’nda karşı karşıya gelmişlerdi.

 

DAHA ÖNCE YİNE KARŞILAŞTILAR

Pınar Karşıyaka daha önce ETHA Engomi Nicosia ile yine karşılaşmıştı. 2010 yılında yine EuroChallange Kupası’nda aynı grupta yer alan iki takımın ilk maçı Lefkoşa’da oynanmış ve Pınar Karşıyaka rakibini 75-82 mağlup etmişti. Türkiye’de oynanan diğer karşılaşmadan da gülen taraf 85-67’lik skorla Pınar Karşıya  olmuştu. Geçtiğimiz gün gerçekleşen kura çekimi sonrası daha önce de kulüpler bazında basketbol maçlarında bir araya gelen Türkiye ve Güney Kıbrıs bir kez daha sportif faaliyette bir araya gelecekler.

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1353 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler