1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. Kaçınılmaz son
Kaçınılmaz son

Kaçınılmaz son

İki farklı devre izledik her iki takım adına da. Bağcıl takımı oyunun kontrolünü eline alarak başladı oyuna. Ev sahibi takım oydu sanki. Ne istediğini bilen, oyunu ta kaleciden başlayarak savunmadan kuran, ayağa paslarla rakip alana kolay geçen takım Ba

A+A-

 

 

İki farklı devre izledik her iki takım adına da. Bağcıl takımı oyunun kontrolünü eline alarak başladı oyuna. Ev sahibi takım oydu sanki.

Ne istediğini bilen, oyunu ta kaleciden başlayarak savunmadan kuran, ayağa paslarla rakip alana kolay geçen takım Bağcıl takımıydı. Topu yere koyan, oyunu istediği gibi yönlendiren taraftı.

 Rakibin uzak ve baskısız oyunu topu rahat kullanmalarına neden oldu. Buraya kadar yakaladığı başarıyı ne yazık ki Kaymaklı ceza alanına taşıyamadı. Bu da takımın en büyük eksikliği.

Bir diğer eksiği de forvet ve orta saha arasındaki bağlantıdaki sıkıntı. Joseph ve Behiç’in aynı bölgede kalması bağlantı kopukluğundaki en büyük neden. Biri geride kalırken diğerinin ileri çıkması gerekir. Bu durum forvete desteği azaltıyor.

Oyun tarzın ne kadar iyi olursa olsun gol atamayan takım için puan almak oldukça zor. Ne yazık ki bu acı bir gerçek. Bağcıl takımının bu sorunu çözmesi gerekir. Bu durumun yarattığı motivasyon kaybı aynı oyunu maç boyunca yansıtmalarına da engel oluyor.

Savunması ilk yarı nerdeyse hatasız oynadı. Erbay savunma arkasına atılan bütün toplarda doğru kademelere girerek pozisyonları önledi. Atılan bütün hava toplarını aldı.

Bağcıl bunları yaparken Küçük Kaymaklı’da topu alan kalabalık savunmanın içine daldı. Boşa kaçıp top isteyen oyuncu olmayınca oyun bir adım ileri taşınamadı.

Toplar savunmadan uzun çıkıyor. Orta saha yok sayılıyor gibi. Atılan bu toplar orta sahayı oyundan düşürüyor. İleri giden her top geri gelince bu oyuncular geride kalmak zorunda kalıyor. Bu da hücum gücünü düşürüyor.

Çok iyi bir orta saha kurgusuna sahip olan takımın bunu kullanamaması hayret verici.

Takımda yardımlaşma olmaması büyük eksiklik. İlerde yapılan top kayıplarında en az dört oyuncu  kalıyor. Geriye dönüp yardım eden yok.

İlk yarı Bağcıl atakları hep sol tarafından geldi. Buna çözüm bulunamadı. Hep savunma yapmak zorunda kalan Çağrı o bölgeyi hiç ofansif kullanamadı. Bu da yardımlaşma eksikliğinin bir göstergesiydi.

Bağcıl’ın gol atmadaki beceriksizliği Kaymaklı’nın eksilerinin negatif yönde oluşmasını engelledi.

İkinci yarının hemen başında Joseph’in bireysel hatasıyla gelen gol Bağcıl takımını çözdü. Bu pozisyonda sakatlanan Joseph yerine oyuncu alana kadar on kişi oynayan takım göbekten boşluklar vermeye başladı. Ve olabilecek en kötü şey oldu… ikinci gol! Bu Bağcıl’ın sonu oldu.

Ahmet’in oyuna alınmasıyla sağda oynayan Abdullah orta alana çekildi. Ofansif özelliği zayıf olan Ahmet savunmada kalınca Çağrı sol kanadı kullanmaya başladı.

Gol atmak için ileriye çıkan Bağcıl savunmada açıklar vermeye başladı. İlk yarıdaki savunmanın yerinde yeller esti resmen. Orta alanda büyük boşluklar oluştu ve Kaymaklı ileri çıkışları kolaylaştı. Takım birçok pozisyon üretmeye başladı. Giden ilerde kaldı sonra da topu alıp giden Kaymaklı Futbolcularının arkasından baktı. Böyle bir oyunda kaybetmek kaçınılmaz sonuçtu.

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 772 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler