1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. 'KAÇAK İŞÇİ' CEZALARI AY SONU ARTIYOR
KAÇAK İŞÇİ CEZALARI AY SONU ARTIYOR

'KAÇAK İŞÇİ' CEZALARI AY SONU ARTIYOR

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Şerife Ünverdi, Kıbrıs Türk İnşaat Taşeronları Birliği heyeti ile bir araya geldi.

A+A-

 

 

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Şerife Ünverdi,  Kıbrıs Türk İnşaat Taşeronları Birliği heyeti ile bir araya geldi.

141 BİN 700 TL CEZA

Ünverdi, 15 Mart itibarıyla 410 işyerinde bin 245 çalışanın denetiminin yapıldığını 95 kaçak işçi tespit edilerek bunlar için 141 bin 700 TL idari para cezası kesildiğini belirtti.

Bugün itibarıyla kaçak işçi için işverene kesilen idari para cezasının bir asgari ücret olduğunu belirten Ünverdi, bu cezanın ay sonundan sonra beş asgari ücrete yükseleceğini hatırlattı.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Şerife Ünverdi, Kıbrıs Türk İnşaat Taşeronları Birliği’nin son af sonrası geri kalan sosyal güvenlik yatırımlarının yüzde 30’unu yatırarak aftan yararlanmaya yönelik son başvuru tarihinin 31 Mart yerine Nisan sonuna kadar uzatılması talebini değerlendireceklerini ancak bu konuda bugün itibarıyla kesin bir şey söyleyemeyeceğini belirtti.

AMCA

Kıbrıs Türk İnşaat Taşeronları Birliği Başkanı Osman Amca ise, kabulde yaptığı konuşmada, ülke ekonomisinin lokomotifi olduğunu ileri sürdüğü inşaat sektöründe kaçak yaşamın yaygın olduğuna işaret ederek, bu nedenle özellikle inşaat sektöründe denetimlerin artarak devam etmesini istediklerini vurguladı.


 

 

 

 

 

Bu haber toplam 681 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler