1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. Kabinede ‘KRİZ’ yok! Yok mu artıran?
Kabinede ‘KRİZ’ yok! Yok mu artıran?

Kabinede ‘KRİZ’ yok! Yok mu artıran?

Göçmenköy Spor Kulübü’nün geçtiğimiz akşam ‘dombula’ gecesi vardı. Eğlenceli ve heyecanlı bir şekilde düzenlenen geceye tüm ‘yoğun’ programlarının arasında Başbakan İrsen Küçük, Maliye Bakanı Ersin Tatar ve Ulaştırma Bakanı

A+A-

 

Göçmenköy Spor Kulübü’nün geçtiğimiz akşam ‘dombula’ gecesi vardı. Eğlenceli ve heyecanlı bir şekilde düzenlenen geceye tüm ‘yoğun’  programlarının arasında Başbakan İrsen Küçük, Maliye Bakanı Ersin Tatar ve Ulaştırma Bakanı Ersan Saner de katıldı. 

Katılmakla kalmadı, ‘pamuk eller cebe’, ‘bizim de çorbada tuzumuz olsun’ niyetinde, paralar hükümetin icraatları, ekonomimiz gibi havada ‘uçuştu’.

UBP Kurultayı’nda adaylığını koyan bir yandan bazı kesimlere gözdağı veren bazılarına gülücükler dağıtan Küçük, Göçmenköylülere de jestini geçti.

Başbakan Küçük, 5 bin TL katkısını ortaya koyarken, Maliye Bakanı Tatar geri kalır mı? 3 bin TL’de Tatar’dan geliyor.

Ve Ersan Saner de geceye katkısını 2 bin TL ile koyuyor.

Bu da bize gösteriyor ki normal vatandaş ekonomik kriz içerisinde boğuşurken, kabinede kriz yok maşallah!..


Kaşif sessizliği ile doğruluyor mu?

Afrika Gazetesi dün önemli bir iddiayı manşetine yansıttı. Gazete haberi, “Akça’dan Kaşif’e elçilikte baskı: ÇEKİL” manşeti ile duyurdu.

UBP Kurultayı’nda İrsen Küçük’e karşı başkanlığa aday olan Ahmet Kaşif, iki kez TC Büyükelçiliği’ne çağrışmış ve TC Lefkoşa Elçisi Halil İbrahim Akça tarafından uyarılarak, adaylıktan çekilmesi istenmiş.

Böylesi önemli bir iddia dün gün boyu konuşulurken, ne TC Elçiliği ne de Sağlık Bakanı Ahmet Kaşif iddialar hakkında açıklama yapmadı.

Kaşif’ten açıklama talep etmemize rağmen, ‘sessizliği’ni korudu.

Dün yine geniş bir şekilde kulislerde konuşulan bir diğer iddia ise, TC Kıbrıs İşleri’nden Sorumlu Devlet Bakanı Beşir Atalay’ın da yapacağı ziyaret sırasında Kaşif’e ‘çekil’ diyeceği yönündeydi.

Bu önemli ve ciddi iddiaları yanıtlamayan ve sessiz kalan Kaşif, yazılanları ‘sessizliği’ ile mi doğruluyor? 


Hasipoğlu: “Eroğlu hata yapar”

UBP Genel Sekreteri Ertuğrul Hasipoğlu,  Sağlık Bakanı Ahmet Kaşif’in  “istifa etmesini” istedi. Hasioğlu, Kanal SİM’de yaptığı açıklamada, “Ben olsam, hükümetteki icraatlarını eleştirdiğim bir Başbakan’ın kabinesinde yer almaz istifa ederdim” dedi.

Kaşif’in görevden alınacağına dair iddiaları da değerlendiren Hasipoğlu, “Kaşif’i görevden alması durumda ise Cumhurbaşkanı Eroğlu bu görevden almaya imza atması gerekir. Eğer imzalamasa Cumhurbaşkanı olarak çok büyük hata yapar”  yorumunda bulundu.


 

KOMEDİ TİYATROSU

“Bölgedeki taş ocaklarının yıllardır canına okuduğu Beşparmaklar bir kez daha kararlar giyindi!

Dinamitlerle zaten delik deşik oyulmuş sinesi kan ağlıyor şimdi.

Ama kimsenin gaylesinde değil UBP kurultayı kadar!

Varsa da yoksa da UBP kurultayı.

Memleket cayır cayır yanıyor.

Onlar Küçük mü Kaşif mi gaylesinde!

Eğer yaşadığımız bunca rezillik ve kepazelik içinde şu UBP kurultayına, şu İrsen mi Kaşif mi totosuna zırnık kadar önem veriyorsa bu halk, kendisine yaşatılan rezillik ve kepazeliğe daha beter müstahaktır.”   

 

Mehmet LEVENT


 

UBP’de icazet altında bir seçim

 

Ulusal Birlik Partisi yine bir başkanlık yarışı yaşayacak.

Yine aynı adaylarla.

Bu kez Hasan Taçoy ortalıkta görünmüyor ama anlaşılan onun yerini Zorlu Töre alacak.

Fark etmez.

Eskiler böylesi durumlar için “dejavu oldu” derlerdi.

Dejavu dilimize Fransızca’dan girme bir kelimedir. “Dejavu oldu” da bir deyimdir.

“Önceden görme” şeklinde çevrilir ama bu çeviri tam olarak deyimi karşılamaz. “Ben bu anı daha önce gördüm” şeklinde uzun bir çeviri yapılabilir.

Her ne kadar tam olarak karşılamasa da Türkçe’de “ben bu filmi daha önce gördüm” şeklinde bir deyim vardır.

UBP bu kez dejavu mu yaşayacak yoksa farklı bir şey mi olacak?

Doğrusu şimdiden bunu kestirmek zor.”

 

 

Başaran DÜZGÜN

 


AB’ye direniş

“Yine tank, top, tüfek yürüyüşleri olacak ve yine yollar açılacak. 40 derece güneşin altında 20 Temmuz kutlamalarını gerçekleştireceğiz. Bu güne kadar onlarca kez o törenlere katıldım. Ancak her geçen gün katılım oranının düşüklüğünde inansızlığı daha net görüyorum suratlarda. Yine 20 Temmuz benzer törenlerle daha geride kalacak. Çözüm düşüncesinde “gelecek yıl da tören olacak mı?” sorusu kafalarda olacak ama kimseyle paylaşılmayacak.”

Oshan SABIRLI

 


 

 

“İlahiyat Koleji'ne Vakıf arazisinin kiralanması hakkındaki meclis komitesi araştırmasını henüz bitirmedi. Temel atma meclise iradesine de hakaret”

Özdil Nami’nin profilinden

***

“ Taşeronlar Birliği 'toplumsal seferberlik' için UBP'yi da ziyaret etmiş. Bu ne şimdi ha? Bu ne? Yorum yapamıyorum buna ben...”

Ulaş Barış’ın profilinden

 


 

 

KİM KİME NEYİ ISPATLAYACAK?

“Beşir Atalay’ın ‘sendikalar cumhuriyeti’ demesinin neden bu kadar tepki çektiğini anlamış değiliz. Öyle değilse aksini ispatlamaları gerekir.

Dünya ekonomik krizle boğuşurken Kıbrıs Türk halkının Anavatan sayesinde en hafif şekilde bu krizi atlatmaya çalıştı.”

Mustafa Bük (Hataylılar Büt. ve Yar. Der. Başkanı)


 

HRİSTOFYAS’A YANIT

“Seçimi kaybetme pahasına çözüm için çalışma tekliflerime hiçbir şekilde rağbet etmeyen Hristofyas, bakın bugün aday bile olamıyor. Demek ki korkunun ecele faydası yok… Ben o nedenle hiç korkmadım! Çünkü gerçekten korkunun ecele faydası yok… Öleceksen öleceksin. Ama gerçekten ilkelere bağlı kalarak. Barış için…”

Mehmet Ali TALAT (2’nci Cumhurbaşkanı)

 


 

FOTO YORUM

 

Baba oğul arasında inanılmaz benzerlik… Solda gazeteci Mehmet Kasımoğlu’nun çocukluğunun fotoğrafı… Fotoğraf 1979’dan… Ve sağda ise Kasımoğlu’nun oğlu  Erten Kasımoğlu’nun 2012’de çekilen fotoğrafı… Baba-oğul fotoğraflarda hemen hemen aynı yaşlarda… Benzerlik dillere destan…

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1089 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler