1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. K.KAYMAKLI SPONSORU İLE DEVAM
K.KAYMAKLI SPONSORU İLE DEVAM

K.KAYMAKLI SPONSORU İLE DEVAM

Küçük Kaymaklı son iki yıldır sponsoru olan Quickwin Betting ile yeni sezon için anlaşma sağladı

A+A-

 

 

 

Küçük Kaymaklı son iki yıldır sponsoru olan Quickwin Betting ile yeni sezon için anlaşma sağladı. Başkan Başman gerçekleşen basın toplantısında devletin futbola az katkı yaptığını dile getirdi. Qucikwin direktörü Alkın Günbatı, devletin uyguladığı vergilerden dolayı yeni sezonda sponsorluklarda az bütçe ayırmak zorunda kaldıklarını belirtti

 

YENİDÜZEN Spor Servisi

 

Telsim Süper Lig ekiplerinden K.Kaymaklı’nın bu sezon yine ana sponsorunu belirledi. 2010-2011 sezonunda yaşanan şampiyonlukta ve geçtiğimiz 2011 – 2012 sezonunda yeşil siyahlılara sponsor olan Quickwin Betting firması, yeni sezonda da K.Kaymaklı’ya sponsor oldu. Bu bağlamda sponsorluk imzası dün Golden Tulip Otel’de düzenlenen basın toplantısında Küçük Kaymaklı Spor Kulübü başkanı Ali Başman ve Quickwin Betting direktörü Alkın Günbatı arasında imzalandı.

 

GÜNBATI: “VERGİLER KATKIMIZI AZALTTI” 

K.Kaymaklı başkanı Ali Başman, ana sponsorları ile yeniden anlaşmaya vardıkları ve yeni sezonda da kendilerine destek vereceği için Quickwin firmasına teşekkürlerini dile getirdi. Başman’ın ardından söz alan Quickwin direktörü Alkın Günbatı, maddi manevi desteklerini K.Kaymaklı için her zaman yapacaklarını dile getirdi. Bet ofislere uygulanan ağır yükümlülükler olduğunu belirten Günbatı, ancak hükümetin uyguladığı vergilerden dolayı kendilerinin kısıtlamaya gitmek zorunda olduklarını belirtti. Bundan dolayı da geçtiğimiz yıla nazaran sponsorluklara daha az bir bütçe ayrıdıklarını söyledi. Alkın Günbatı, yaşananlara rağmen gönüllerinin maddi manevi Küçük Kaymaklı’dan yana olduğunu sözlerine ekledi.

 

BAŞMAN: “DEVLET AZ KATKI KOYUYOR”

Basın toplantısında konuşan Ali Başman, bir önceki hükümet döneminde spor fonuna aktarılması gereken paradan bahsetti. O zaman yapılan anlaşmada betler ve piyangolardan gelen paranın yüzde otuzluk kısmı futbola aktarılacaktı. Miktarın 7 buçuk milyon TL olduğunu ve yüzde otuzunun 2 buçuk milyon TL olduğunu belirten Başman, şu anda fona gelen paranın 30-40 milyon TL olduğunu söyledi ve yüzde otuz yerine yine 2 buçuk milyon TL’nin futbola ayrılmasınının komik bir rakam olduğunun altını çizdi. Ligi üçüncü bitirdikleri için 89 bin TL aldıklarını, 1 milyonluk bütçelerin oluştuğu dönemde devletin az katkı koymasına sitem etti.

Yaşananlar için de Kulüpler Birliği başkanı Yurdaer Garip’i göreve çağırdı. Başman sözlerinin sonunda geçtiğimiz yıl sponsorluk değerinin 300 bin TL olduğunu, bu yıl yaşananlardan dolayı bu rakamın biraz daha azaldığını belirtti.

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 481 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler