1. HABERLER

  2. DÜNYA

  3. “Juncker planından” kaynak aktarılacak
“Juncker planından” kaynak aktarılacak

“Juncker planından” kaynak aktarılacak

Juncker ve Anastasiadis ekonomi konularını görüştü

A+A-

AB Komisyonu Başkanı Jean Claude Juncker önceki gün adada gerçekleştirdiği temaslar çerçevesinde görüştüğü Kıbrıslı Rum Lider Başkanı Nikos Anastasiadis’le ekonomi konularını da ele aldı.

Alithia ve diğer gazeteler, Juncker ve Anastasiadis’in görüşmede ekonomiye ilişkin görüş alış verişinde de bulunduklarını belirterek Juncker ve Anastasiadis’in basın açıklamasını aktardılar.

Habere göre Juncker açıklamasında, Anastasiadis ve Kıbrıslı Rumları, ekonomik programı uyguladıkları ve iki yıl içerisinde krizle başa çıkacak duruma geldikleri için tebrik etti.

Anastasiadis ise açıklamasında, Güney Kıbrıs’ın ekonomik programı uygulaması konusunda Juncker’e bilgi aktardığını belirterek Güney Kıbrıs’ın Juncker Planı olarak da bilinen Stratejik Yatırım Fonu’ndan faydalanabilmesi konusunda görüş alış verişinde de bulunduklarını vurguladı.

Öte yandan Simerini gazetesi, Kıbrıs Rum Enerji Bakanı Yorgos Lakkotripis’in dün sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada, Juncker’in Kıbrıs’ın bölgesel enerji rolünü ve East Med boru hattının yapımını desteklediğini söylediğini yazdı.

(tak)

Bu haber toplam 1433 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler