1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Judoda zafer Tatlısu Seracılar’ın
Judoda zafer Tatlısu Seracılar’ın

Judoda zafer Tatlısu Seracılar’ın

Uluslararası Harup Festivali bünyesinde düzenlenen Judo Şampiyonası'nda 84 puan toplayan Tatlısu Seracılar Gençlik ve Spor Kulübü şampiyonluğu elde etti

A+A-

Judo, Hapkido ve Kickboks Federasyonu tarafından organize edilen ve  9'uncu Uluslararası Tatlısu Harnup Festivali bünyesinde düzenlenen 3. Rauf Raif Denktaş Judo Şampiyonası Tatlısu’da gerçekleşti.

Çekişmeli ve heyecan dolu maçların oynandığı şampiyonanın sonunda 84 puan toplayan Tatlısu Seracılar Gençlik ve Spor Kulübü şampiyonluğa ulaşan takım oldu. Lefkoşa Kültür Spor Kulübü Derneği'nin 54 puan ile 2'nci olduğu şampiyonada, Vadili Belediyesi Herkes İçin Spor Derneği 42 puan ile 3'üncü sırayı aldı.

Dereceye giren sporcular şöyle:

Minik bayanlar:
22 kg: 1. Ela Nur Aktaş (Vadili)
30 kg: 1. Hamide Nur Aşkın (Vadili), 2. Esra Bebek (Tatlısu)
34 kg: 1. Saadetsu Sapsızoğlu (Vadili), 2. Melike Çetin (Lefkoşa)
40 kg: 1. Gülden Bozkoyun (Tatlısu)
52 kg: 1. Damla Bebek (Tatlısu), 2. Yağmur Uyanık (Vadili)

Minik erkekler:
26 kg: 1. Berk Alparslan (Vadili), 2. Kerim Yavşan (Tatlısu), 3. Sualp Bebek (Vadili)
32 kg: 1. Mustafa Arslan (Lefkoşa), 2. Halil Yılmaz (Vadili), 3. Tuğra Uyanık (Vadili)
40 kg: 1. Emincan Yıldız (Tatlısu), 2. Çağrı Ateş (Tatlısu)
46 kg: 1. Tuhfan Gürpınar (Lefkoşa), 2. Denizcan Çelik (Tatlısu)
60 kg: 1.  Erdinç Yılmaz (Vadili)

Yıldız bayanlar:
36 kg: 1. Rabia Çelik (Tatlısu)
40 kg: 1. Sevcan Yavşan (Tatlısu)
44 kg: 1. Ferhan Derbaz (Lefkoşa)
48 kg: 1. Ayşenur Yavuz (Vadili), 2. Melisa Alparslan (Vadili), 3. Tanya Drameskaya (Tatlısu)

Ümit bayanlar:
44 kg: 1. İpek Bozkurt (Lefkoşa)
52 kg: 1. Damla Erdağ (Lefkoşa), 2. Zehra Özaşıl (Lefkoşa), 3. Özlem Yılmaz (Tatlısu)
63 kg: 1. Tuğçe Kılınç (Lefkoşa), 2. Sevgi Günay (Tatlısu), 70 kg: 1. Asena Taş (Lefkoşa)

Ümit erkekler:
50 kg: 1. Hamza Bozkoyun (Tatlısu)
66 kg: 1. Ali Beyaz (Lefkoşa), 2. Cem Özdemir (Tatlısu)
73 kg: 1. Eren Mahmutoğlu (Tatlısu), 2.  Evren Mahmutoğlu (Tatlısu)
81 kg: 1. Osman Bozkoyun (Tatlısu)
90 kg: 1. Adem Çavuşoğlu (Tatlısu), 2. Hasan Yıldırım (Lefkoşa)
+90 kg: 1.  Hüseyin Öğüt (Tatlısu)

Genç erkekler
73 kg: 1. Abdilkerim Yaşar (Lefkoşa)
81 kg: 1. Hakan Özdemir (Tatlısu), 2. Ahmet Duran Polat (Tatlısu), 3. Adil Uslu (Lefkoşa)

Büyük erkekler
60 kg: 1. Doğan Özdemir (Tatlısu), 2. Kadir Aktaş (Vadili)
81 kg: 1. Soner Yıldız (Tatlısu)

Açık sıklet:
1. Adem Çavuşoğlu (Tatlısu), 2. Hüseyin Öğüt (Tatlısu), 3. Ahmet Duran Polat (Tatlısu), 3. Abdilkerim Yaşar (Lefkoşa)

Takım Sıralaması:
1. Tatlısu Seracılar Gençlik ve Spor Kulübü (84 puan)
2. Lefkoşa Kültür Spor Kulübü Derneği (52 puan)
3. Vadili Belediyesi Herkes İçin Spor Derneği (42 puan)

Bu haber toplam 730 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler