1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. JET SKİLER KAYIT ALTINA ALINACAK
JET SKİLER KAYIT ALTINA ALINACAK

JET SKİLER KAYIT ALTINA ALINACAK

İskele İlçe Emniyet Kurulu, jet skilerin kaydı, plajlardaki önlemlerin denetlenmesi, plaj izinleri ve halk ve çevre sağlığı konularında kararlar alındı.

A+A-İskele İlçe Emniyet Kurulu, plajlarda alınması gereken önlemler konusunda toplandı.

Toplantıda, jet skilerin kaydı, plajlardaki önlemlerin denetlenmesi, plaj izinleri ve halk ve çevre sağlığı konularında kararlar alındı.

İskele Kaymakamlığı’ndan yapılan açıklamaya göre, İskele Polis Müdürlüğü’nde bu sabah düzenlenen toplantıya, Kaymakam Bünyamin Merhametsiz, İskele Polis Müdürü Ahmet Zaim, bölgedeki belediyelerin başkanları, Limanlar Dairesi, Çevre Dairesi, Gelir ve Vergi Dairesi, Temel Sağlık Hizmetleri Dairesi, Turizm Planlama Dairesi, Ticaret Dairesi temsilcileri ile Sivil Savunma Teşkilatı ve askeri yetkililer katıldı.

KARARLAR

Toplantıda alınan kararlar şöyle açıklandı:

“Jet skilerin kayıt altına alınması için çalışma başlatılması ve her yıl kayıt yenilenmesi için gerekli yasal düzenlemelerin yapılması.

Plajlarda alınması gereken önlemlerin yerine getirilip getirilmediğini denetleme amacıyla ilgili daire temsilcilerinin katılımıyla Denetim Komitesi oluşturularak çalışmalara başlatılması.

Yasalarda yapılması gereken değişiklikler ve bu yasalara bağlı çıkarılması gereken tüzüklerle ilgili üst makamlara öneri sunulması.

Plajların işletmeye açılmadan önce her yıl 1 Nisan’dan önce Denetim Komitesi tarafından denetlenerek eksiklikleri tamamlayan plan işletmelerine gerekli izinlerin verilmesi.

Plajlarda halk ve çevre sağlığını koruma açısından düzenli denetimlerin yapılmasının sağlanması."

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 567 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler