1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. İZMİR TİCARET ODASI'NA TEPKİ
İZMİR TİCARET ODASINA TEPKİ

İZMİR TİCARET ODASI'NA TEPKİ

İzmir Ticaret Odası üyelerinin KKTC’ye gezi düzenleme yönündeki taleplerinin, İzmir Ticaret Odası Meclisi tarafından reddedildiği bildirildi.

A+A-

 

İzmir Ticaret Odası üyelerinin KKTC’ye gezi düzenleme yönündeki taleplerinin, İzmir Ticaret Odası Meclisi tarafından reddedildiği bildirildi.

Kıbrıs Türk Ticaret Odası’ndan yapılan yazılı açıklamada, bu gelişmeyi basındaki haberlerden öğrenen Odanın büyük bir hayal kırıklığı içinde olduğu belirtildi.

Açıklamada, İzmir Ticaret Odası Başkanı Ekrem Demirtaş’ın “Biz üç kere Güney Kıbrıs’a ziyaret yaptığımız gibi, üç kere de Kuzey Kıbrıs’a ziyaret gerçekleştirdik” gerekçesini öne sürerek KKTC gezisinin onaylanmadığı ve gezilerde denge arandığı ifade edilerek, ekonomik ambargolar altında ticaret yapmaya çalışan Oda mensuplarının derinden üzüldüğü ifade edildi.

Oda açıklamasında, Güney’e ziyaretle “denge” sağlamaya çalışmasına anlam verilemediği kaydedilerek, Türkiye’deki ticaret odalarının KTTO ile olan temaslarının, ambargolarla yaşamak zorunda kalan ticaret dünyası için adeta bir nefes borusu niteliğinde olduğu kaydedildi.

Açıklamada, “İzmir Ticaret Odası’nın da bu gerçekten hareketle KKTC’ye yönelik düzenlenecek ziyaretlerde sayıdan çok verimliliği gözeteceğine inanıyor, konuyla ilgili gerekli hassasiyeti göstereceğini umuyoruz” denildi.

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 637 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler