1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. 'İZLEME KOMİTESİ' KURULDU
İZLEME KOMİTESİ KURULDU

'İZLEME KOMİTESİ' KURULDU

Petrol ve Doğal Gaz sondaj faaliyetlerini takip etmek, Başbakan ve ilgili hükümet üyelerine gelişmelerle ilgili olarak günlük bilgi vermek amacıyla İzleme Komitesi kuruldu. Başbakanlık Müsteşarı Ömer Köseoğlu başkanlığındaki İzleme Komitesi’nde, Dı

A+A-

 

 

Petrol ve Doğal Gaz sondaj faaliyetlerini takip etmek, Başbakan ve ilgili hükümet üyelerine gelişmelerle ilgili olarak günlük bilgi vermek amacıyla İzleme Komitesi kuruldu.

Başbakanlık Müsteşarı Ömer Köseoğlu başkanlığındaki İzleme Komitesi’nde, Dışişleri Bakanlığı Müsteşarı Aytuğ Plümer ve Ekonomi ve Enerji Bakanlığı Müsteşarı Cansev Metbulut görev alıyor.

BAŞBAKANLIK’TA TOPLANTI

Başbakan İrsen Küçük’ün çağrısı üzerine, Dışişleri Bakanı Hüseyin Özgürgün, Maliye Bakanı Ersin Tatar, Ekonomi ve Enerji Bakanı Sunat Atun’un katılımıyla bu sabah Başbakanlıkta bilgilendirme toplantısı gerçekleştirilerek, Güney Kıbrıs Rum Yönetimi’nin başlattığı petrol ve doğal gaz sondaj faaliyetleriyle ilgili bir durum değerlendirmesi yapıldı.

Başbakanlık Basın Ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre, toplantıda, Kıbrıs Rum Yönetimi’nin, tüm uyarılara rağmen adanın olası doğal kaynaklarını gasp etme çabası içerisine girdiği ve bu durumun kapsamlı müzakere sürecine de olumsuz yansımaları olacağı vurgulandı.

Bu gelişmeler ışığında, Kıbrıs Türk tarafının Türkiye ile birlikte adanın doğal kaynakları üzerindeki eşit haklarını korumakta kararlı olduğu vurgulanan toplantının sonucunda, Başbakanlık Müsteşarı Ömer Köseoğlu başkanlığında, Dışişleri Bakanlığı Müsteşarı Aytuğ Plümer ve Ekonomi ve Enerji Bakanlığı Müsteşarı Cansev Metbulut’dan oluşan İzleme Komitesi’nin oluşturulmasına karar verildi.

İzleme Komitesi, rutin olarak konuyu takip ederek Başbakan ve ilgili hükümet üyelerine günlük olarak gelişmelerle ilgili bilgilendirme yapmakla görevlendirildi.

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1138 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler