1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. İZCAN'DAN EROĞLU'NA 'YAPICI OL' ÇAĞRISI
İZCANDAN EROĞLUNA YAPICI OL ÇAĞRISI

İZCAN'DAN EROĞLU'NA 'YAPICI OL' ÇAĞRISI

BKP Genel Sekreteri İzzet İzcan, Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu’na müzakerelerde ilerleme sağlanması için yapıcı bir şekilde çalışma çağrısında bulundu

A+A-

 

 

Birleşik Kıbrıs Partisi (BKP) Genel Sekreteri İzzet İzcan, Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu’na müzakerelerde ilerleme sağlanması için yapıcı bir şekilde çalışma çağrısında bulundu.

İzcan, yazılı açıklamasında, Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu’nun müzakere masasına iş ola oturduğunu, ayrılıkçı tutum izlediğini ve kendisinden önceki süreçte üzerinde anlaşılan konulardan geri adım atarak ilerleme sağlanmasını engellediğini iddia etti.

Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu’nun toplumun çözüme olan inancını yerle bir etmekte olduğunu ve ayrılıkçı hedeflerini gündeme getirmek için müzakere sürecinin çökmesini beklediğini öne süren İzcan, “Sn Eroğlu hiçbir şey yapmadan, Uluslararası Konferansın toplanacağını sanıyor ve bundan medet umuyorsa büyük bir yanılgı içerisindedir. Kendisini müzakere sürecine odaklanmaya ve ilerleme sağlanması için çalışmaya çağırıyoruz. Liderler iç konularda uzlaşıya varmadan toplanacak Uluslararası Konferans, başarısızlıkla sonuçlanmaya mahkumdur. Dolayısıyla her iki lider Genel Sekreterin kendilerinden istediği gibi Uluslararası Konferansın toplanması ve başarıyla sonuçlanması için iç konularda özlü ilerlemeler sağlamalıdır” görüşlerini savundu.

Bu haber toplam 585 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler