1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. İZCAN: 'UBP HUKUK TANIMAZ'
İZCAN: UBP HUKUK TANIMAZ

İZCAN: 'UBP HUKUK TANIMAZ'

Birleşik Kıbrıs Partisi Genel Sekreteri İzzet İzcan katıldığı bir televizyon programında son siyasi gelişmeleri değerlendirdi.

A+A-

 


Birleşik Kıbrıs Partisi Genel Sekreteri İzzet İzcan, UBP’nin hükümette olmanın avantajını kullanarak parti devlet bütünleşmesi sağladığını, devlet organlarını hem halka, hem de kendi kendilerine karşı kullandığını savundu.

BKP’den yapılan açıklamaya göre, İzcan, katıldığı bir televizyon programında son siyasi gelişmeleri değerlendirdi.

Başbakan İrsen Küçük’ün devlete istihdamı kendi ekibinin çıkarı için kullandığını ve kullanacağını açıkça söylemekten dahi çekinmediğini ve hukuk tanımaz tavırlarını devam ettirdiğini ileri süren İzcan, toplumun gündeminin UBP kurultayı değil, toplumsal yok oluş, çözümsüzlük, işsizliğin yarattığı göç, artan adli olaylar olduğunu söyledi.

İzcan, Maliye Bakanı Ersin Tatar’ın, "ülkede aç insan yok" açıklamasının gerçekleri yansıtmadığını ve ülke insanıyla alay etmek olduğunu belirterek, 2 bin insanın çek yasağına düştüğünü, binlerce insanın işyerini kapattığını, asgari ücretlinin, dar gelirlinin hayatının her geçen gün biraz daha zorlaştığını savundu.

 

 

Bu haber toplam 466 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler