1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. İzcan: “Kıb-Tek’teki statüko yıkılmalı”
İzcan: “Kıb-Tek’teki statüko yıkılmalı”

İzcan: “Kıb-Tek’teki statüko yıkılmalı”

İzcan, kurumda oluşturulan statükonun yıkılarak KIB-TEK’in yeniden halkın kurumu yapılması gerektiğini belirtti.

A+A-

 

Birleşik Kıbrıs Partisi (BKP) Genel Başkanı İzzet İzcan, KIB-TEK’in halkın kurumu olmaktan çıkartılarak, kurumdan çıkar ve ayrıcalık sağlayan siyasiler ve yöneticiler tarafından gasp edildiğini savundu.

İzcan, kurumda oluşturulan statükonun yıkılarak KIB-TEK’in yeniden halkın kurumu yapılması gerektiğini belirtti.

BKP Genel Başkanı İzzet İzcan yaptığı yazılı açıklamada, KIB-TEK’e münhalsiz, sınavsız ve partizanca istihdamlar yapıldığını, bunu Başbakan Ömer Kalyoncu’nun da doğruladığını savunarak, ihalesiz, usulsüz işler ve borçlanmalar yapılarak kurumun zarara uğratıldığını kaydetti.

KURUMU ZARARA UĞRATANLAR YARGILANMALI.

Kurumdaki istihdamları ve borçları eleştiren İzcan, BKP’nin biran önce santrale filtre takılmasını, fueloil ile elektrik üretilmesine kademeli bir şekilde son verilerek, yenilenebilir, temiz ve ucuz elektrik üretimi için rüzgar ve güneş enerjisinden yararlanmaya dönük yasal düzenlemelerin ve teknolojik modernizasyonun uygulanmaya konmasını, kurumunda oluşturulan statükonun yıkılarak, denetlenebilir özerk bir yapıya kavuşturulmasını istediğini bildirdi.

İzcan,Sayıştay’ın kurum yönetimi tarafından engellenen mali denetiminin yeniden başlatılmasını ve kurumu zarara uğratanların yargılanmasını da talep etti.

(tak)

Bu haber toplam 1436 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler