1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. İZCAN: İNSAN KAÇAKÇILIĞI OLAYI CİNAYET
İZCAN: İNSAN KAÇAKÇILIĞI OLAYI CİNAYET

İZCAN: İNSAN KAÇAKÇILIĞI OLAYI CİNAYET

BKP Genel Sekreteri İzzet İzcan, altı Suriyeli göçmenin ölümü ile sonuçlanan insan kaçakçılığı olayının cinayet olduğunu ifade etti.

A+A-Birleşik Kıbrıs Partisi (BKP) Genel Sekreteri İzzet İzcan, altı Suriyeli göçmenin ölümü ile sonuçlanan insan kaçakçılığı olayının cinayet olduğunu ifade etti.

BKP Genel Sekreteri İzzet İzcan yaptığı yazılı açıklamada, geçtiğimiz hafta meydana gelen insan kaçakçılığı olayında teknenin alabora olması sonucu altı Suriyeli göçmenin hayatını kaybetmesinin cinayet olduğunu ve bu cinayetten, ülkeyi yönetenlerin de sorumlu olduğunu söyledi.

İzcan, “Ülkemiz insan kaçakçılığının merkezi haline dönüştürüldü. Bu işten çıkar sağlayan mafya odakları her yerde cirit atıyor. Son yaşanan olayda ne yazık altı Suriyeli göçmen boğularak can verdi. Bu bir cinayettir. Bu cinayeti işleyenler kadar insan kaçakçılığına karşı gerekli önlemleri almayan gelmiş geçmiş tüm hükümetler de sorumludur. Bu cinayetin sorumluları en ağır bir şekilde cezalandırılmalıdır” dedi.

Bu kadar çok asker ve polisin olduğu bir ülkede insan kaçakçılığının yapılmasının nasıl mümkün olabildiğini soran İzcan, polise ve devlete eleştirilerde bulundu.

Kıbrıs’ın kuzeyinin uluslararası hukukun dışında olması ve Kıbrıs sorununun çözümsüzlüğünün devam etmesi nedeniyle her türlü mafyalaşmanın, kaçakçılığın olağanlaşmakta olduğunu öne süren İzcan, “Uluslararası hukukun dışında olduğumuz için her türlü kaçakçı, mafya, adi suçlu ve dünyayı dolandıran hırsız ve sahtekarlar ülkemize sığınıyor. Bu duruma bir son vermek ve yoksul insanların insan kaçakçılarının elinde can vermesini önlemek için kararlılıkla mücadele etmeye devam edeceğiz” dedi.Bu haber toplam 488 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler